Euro
9.667
0.63%
Dolar
8.0654
0.73%
Altın
460.97
1.47%
Borsa
1.41
0.13%
Bitcoin
493.798
-2.76%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Kılıçdaroğlu'ndan vaatlere gelen eleştirilere cevap

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerine gelen eleştirilere cevap vererek, "Kaynak var. Kaynak bütçedir" dedi
  • AA
  • 20.04.2015 - 17:00
  Kılıçdaroğlu'ndan vaatlere gelen eleştirilere cevap

  Kılıçdaroğlu ndan vaatlere gelen eleştirilere cevap #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV'de katıldığı canlı yayında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Seçim vaatlerine tepki göstererek "Kaynak göstersin" diyenlere cevap veren Kılıçdaroğlu, kaynağın bütçe olduğunu söyledi:

  "KAYNAK VAR"

  Kılıçdaroğlu, kendisine, "Parayı nereden bulacaksınız" diye sorulduğunu belirterek, "Türkiye, onların düşündüğünden daha zengin bir ülke, kaynak var. Bütün mesele kaynağı yerinde kullanmak. Hükümet, 'Parayı nereden bulacaksınız' diyor, Siz 1 trilyon 90 milyar doları nasıl buldunuz? Demek ki var" dedi.

  "YOKSULLUĞU BİTİRECEĞİZ"

  "İktidarı yoksulluğu yönetmekle suçluyorsunuz, siz de bir taraftan yoksullara yapılacak yardımlar üzerinden seçim vaatlerinizi şekillendiriyorsunuz. Burada bir tezat var mı?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "Bizim amacımız sosyal devleti inşa etmek ve güçlü kılmak. Biz yoksulluğu idare etmeyeceğiz, yoksulluğu bitireceğiz" yanıtını verdi.

  "KAYNAK BÜTÇEDİR"

  "CHP'nin vaatlerinin yıllık maliyetini hesapladınız mı? Bir kaynak gösterebilir misiniz?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "Kaynak bütçedir. Mesele, bütçede hangi harcamaya öncelik vereceksiniz. Eğer bunu yaparsanız, devleti iyi yönetirseniz, kaynak var. 12 yılda elde edilen kaynak 1 trilyon 869 milyar dolar, bundan daha büyük kaynak mı olur Türkiye Cumhuriyeti için? Ne yapıldı bununla? Hiçbir şey yapılmadı. Biz yapacağız ama" cevabını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir