Euro
10.3814
0.7%
Dolar
8.8442
0.94%
Altın
498.79
1.61%
Borsa
1.383
-1.31%
Bitcoin
367.500
-3.79%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  MHP, Diyarbakır'a giden vekillerinden savunma istedi

  MHP, Diyarbakır'a giden vekillerinden savunma istedi

  MHP yönetimi, Ümit Özdağ ve Yusuf Haloçoğlu'nun Diyarbakır ziyareti için savunmalarını istedi.
  • Ajanslar
  • 12.04.2016 - 13:48

  Rize’de düzenlediği basın toplantısı ile Bahçeli’ye rakip olan Ümit Özdağ, 28 Mart’ta Yusuf Halaçoğlu ve eski Ankara milletvekili Özcan Yeniçeri ile birlikte Diyarbakır’da incelemelerde bulundu.

  DİYARBAKIR'DA İNCELEMEDE BULUNDULAR

  Vali Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Hüseyin Taşdan’la görüşen ve özel harekatçılar ile bir araya gelen heyet PKK baskınında 3 şehit verilen Mermer Karakolu’nu ziyaret etti.

  MHP YÖNETİMİ SAVUNMALARINI İSTEDİ

  Özdağ ve Halaçoğlu’nun günübirlik Diyarbakır ziyareti MHP tarafından disiplin incelemesine alındı. Genel Başkan adaylığı öncesi Özdağ ile onunla birlikte hareket eden Halaçoğlu’na tebligat yapıldı.

  MHP yönetimi her iki milletvekiline, “Diyarbakır’a Genel Merkez ve Meclis Grubu’na haber vermeden ve izin almadan giderek parti disiplinine aykırı hareket ettiniz. Orada Vatan Partililer'in de içinde olduğu gruplarla neden birlikte hareket ettiniz?” denilerek yazılı bilgi vermeleri istenildi.

  MHP, Diyarbakır a giden vekillerinden savunma istedi #1(Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu ve  Özcan Yeniçeri'nin Diyarbakır ziyaretinden bir kare)

  ÖZDAĞ: VEKİLLERİN İLLERE GİTMESİ İZNE TABİ DEĞİL

  Kulislere göre, Özdağ Genel Merkez’e gönderdiği yanıtta Anayasa’ya göre seçilmiş milletvekillerinin bölgelerinin değil tüm Türkiye’nin milletvekili olduğuna vurgu yaparak, “Anayasa’da, kanunlarda, parti tüzüğünde ve Meclis iç tüzüğünde milletvekillerinin illere gitmesinin izne tabi olduğuna ilişkin bir madde yok” dedi.

  "MHP YANINIZDA DUYGUSUNU VERMEK İÇİN DİYARBAKIR'A GİTTİK"

  Kendisinin siyaset bilimci ve terör uzmanı Halaçoğlu’nun ise tarih profesörü olduğunu belirten Özdağ şunları söyledi:

  "Terör operasyonlarının yürütüldüğü bölgede inceleme yapmak, orada görev yapan güvenlik güçlerine ve vatandaşlara yalnız olmadıklarını, MHP’nin yanlarında olduğu duygusunu vermek için Diyarbakır’a gittik. Benim ve arkadaşlarımın bu düşüncelerle Diyarbakır’a gitmemizden partimizin rahatsız olacağını düşünmemiz mümkün değildir. Orada Vatan partililer ile birlikte temaslarda bulunduğumuz ya da onlarla hareket ettiğimiz iddiaları ise tamamen gerçek dışıdır"

  YENİÇERİ AKTİF VEKİL OLMADIĞI İÇİN SAVUNMASI İSTENMEDİ

  MHP yönetimi aktif milletvekili olmadığı için Prof. Dr. Özcan Yeniçeri’den yazılı savunma istemedi. Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu hakkında nasıl bir disiplin süreci işletileceği ise merak konusu oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir