Euro
10.0506
0.14%
Dolar
8.4628
0.29%
Altın
492.74
0.1%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
335.801
-3.62%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  MHP eski kalelerinden vekil çıkarmak için atağa geçti

  MHP, 7 Haziran seçimlerinde bir önceki seçimde kaybettiği eski kalelerinden yeniden vekil çıkarabilmek için harekete geçti.
  • 26.03.2015 - 11:20
  MHP eski kalelerinden vekil çıkarmak için atağa geçti

  MHP eski kalelerinden vekil çıkarmak için atağa geçti #1

  21 Mart’ta yaptığı büyük kongre ile genel seçim öncesinde parti yönetimini yenileyen MHP, listeleri seçime yönelik özel bir taktikle şekillendirdi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, listelerde, seçimde teşkilatı harekete geçirecek tercihlerde bulundu.

  MHP ESKİ KALELERİNİ GERİ ALMAYA ÇALIŞIYOR

  Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre, partinin eski ‘kale’leri olarak bilinen illerde son yerel seçimde yakalanan ivmenin genel seçimde milletvekili sayısına yansıtılabilmesi için teşkilatlardaki görevini bırakıp milletvekili adayı olan isimler MYK’da görevlendirildi. Bu yolla söz konusu illerdeki teşkilatların seçimde motive edilmesi ve partinin oy oranının artırılması için daha çok çaba harcamaları hedefleniyor.

  KÜSKÜNLERE KARŞI ATAK

  Yeniden milletvekili adayı yapılmayacak bazı mevcut milletvekilleri de yeni küskünler dalgası yaratmamak için MYK’ya alındı. Bahçeli, bu amaçla eski MYK’da değişim oranını yüzde 54 ile sınırlı tutarken, kongredeki yenilenme sözünü gerçekleştirmek için de teşkilatın önerdiği isimlere MYK’da yer verdi.

  DİVAN OLUŞUYOR

  MHP’de, bugün yapılacak MYK toplantısında yeni başkanlık divanı belirlenecek. 15 kişilik divanda seçim arifesinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Değişikliğin sınırlı tutulacağı ifade ediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir