Petrol
87.27
0.10%
Euro
18.2429
0.47%
Dolar
18.5445
0.21%
Altın
992.86
0.50%
Borsa
3147
1.63%
Bitcoin
363.337
0.00%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Mustafa Gül CHP ile anlaştı

  Mustafa Gül CHP ile anlaştı

  Rus uçağı pilotunun ailesine ev verme teklifi ile gündeme gelen MHP'li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP ile anlaştı.
  • AA
  • 27.09.2016 - 09:30

  Mustafa Gül CHP ile anlaştı #1

  Rus uçağı pilotunun ailesine ev verme teklifi sonrası kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiği MHP'den istifa eden Antalya'nın Kemer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP ile anlaştı. Başkan Gül, "Yetiştiğimiz yerde, bundan sonra siyasetimizi devam ettireceğiz" dedi.

  Suriye sınırında düşürülen Rus uçağı pilotunun ailesine ev verilmesi teklifini gündeme getirmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Partimizden Kemer Belediye Başkanı seçilen şahıs, düşürülen Rus uçağında can veren pilotun ailesine ev verecekmiş. Tam bir akıl tutulması" diye tepki gösterdiği, MHP'nin kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etmesi sonrası ise geçen Temmuz ayında partiden istifa eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP ile anlaştı.

  "MHP KABULLENEMEDİ"

  Konuyla ilgili DHA'ya açıklama yapan Mustafa Gül, aileden gelme CHP'li olduğunu belirtirken, 2 dönem belediye başkanlığı seçimini kazandığı MHP'ye de teşekkür etti. Düşürülen Rus uçağı pilotunun ailesine ev verme teklifinin örnek davranış olduğunu aktaran Başkan Gül, ancak MHP'nin bu işi kabullenememesi sonrası istifa ettiğini hatırlattı.

  "CHP'DEN AYRI OLDUĞUMUZA ÜZÜLEN ÇOK İNSAN VARDI"

  CHP'ye geçmesiyle ilgili CHP İl Başkanı Semih Esen ve Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal ile görüştüklerini söyleyen Başkan Gül, "Yetiştiğimiz, 40 yıl emek verdiğimiz –ki biliyorsunuz geçmişte Kemer'de CHP belde teşkilatı ve ilçeyi de ilk kuran bendim- onun için yetiştiğimiz yerde bundan sonra siyasetimizi devam ettireceğiz. Tabi ki Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrı olduğumuza üzülen çok insan vardı. Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partili insanlarımızın da yüzde 60'ı bana oy veriyordu. Ayrı kalmaktan onlar üzüldü, biz üzüldük. Artık beraberce yuvamızda partimize hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

  MERAL AKŞENER'LE FOTOĞRAFI SÜRECİ BAŞLATTI

  Düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine ev hediye etmek istemesi bardağı taşıran son damla olsa da Gül'ün partiden ayrılmasını başlatan süreç Meral Akşener’le fotoğraf çektirip sosyal medya üzerinden paylaşması olmuştu.

  Mustafa Gül CHP ile anlaştı #2


  Görüş Bildir