Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.199
1.33%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu AK Parti yolunda

  Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu AK Parti yolunda

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile DP Genel eski Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti'ye geçiyor.
  • 28.06.2012 - 08:32

  Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu AK Parti yolunda #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , iki büyük transfere hazırlanıyor. Erdoğan, pazartesi akşamı yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun AK Partili olabileceğini söyledi ve konuyu tartışmaya açtı. Bazı MYK üyeleri, "Niye şimdi, önceden niye gelmedi?" gibi tepkiler gösterse de çoğunluk olumlu görüş bildirdi.

  ERDOĞAN'DAN SONRA GENEL BAŞKAN

  Radikal gazetesinden Ömer Şahin'in haberine göre; Erdoğan'ın Kurtulmuş ve Soylu ile birlikte partisinin büyük kongresinde gövde gösterisi yapması bekleniyor. Katılımın gerçekleşmesi durumunda partisiyle beraber AK Parti 'ye geçecek olan Kurtulmuş'un parti yönetiminde görev alması bekleniyor. Kurtulmuş'un adı Erdoğan sonrası muhtemel genel başkan adayları arasında da geçiyor.

  KURTULMUŞ ERBAKAN'I TERCİH ETMİŞTİ

  Erdoğan'ın Kurtulmuş'a 2007 seçimleri öncesi milletvekilliği teklif ettiği biliniyor. Erdoğan gibi Kurtulmuş da 'Milli Görüş' hareketinden yetişen bir isim. Kurtulmuş, Erdoğan - Gül ve Arınç'ın başını çektiği yenilikçi hareket yerine Necmettin Erbakan'ı tercih etmişti. SP'ye genel başkan olan Kurtulmuş da bir süre sonra Erbakan'la bağlarını kopardı ve HAS Parti'yi kurdu.

  SOYLU'NUN ADAYLIĞI GÜNDEME GELMİŞTİ

  12 Eylül referandumuna aktif destek vererek tek başına parti gibi çalışan Soylu'nun da son seçimlerde AK Parti'den adaylığı gündeme gelmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir