Euro
15.1366
-0.70%
Dolar
13.3452
-0.59%
Altın
790.4220
-0.67%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
574.412
0.55%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Sinan Oğan'dan Bahçeli'ye çağrı

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslendi.
  • İHA
  • 29.04.2016 - 23:19
  Sinan Oğan'dan Bahçeli'ye çağrı

  Sinan Oğan dan Bahçeli ye çağrı #1

  ‘Kutlu Anadolu Yürüyüşü’ temasları kapsamında Antalya’ya gelen MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, The Marmara Otel’de partililerle bir araya geldi. Toplantıya Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, eski MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal, eski MHP Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanı Hulusi Kızılkaya ve ilçelerden gelen çok sayıda ülkücü katıldı. Konuşmasına Gemerek ve Tosya mahkemelerinin MHP kongre sürecini durdurduğunu hatırlatarak başlayan Oğan, “MHP Genel Merkezi hukuku katleden iki karar aldı. Siyasi partilerin genel merkezi Gemerek veya Çemişgezek’te değildir, Ankara’dadır. Ancak ve ancak Ankara’daki mahkemeler yetkilidir. Biz uçağa giderken partimizin genel merkezini nereye götürüyorsun, Ankara’nın verdiği yargı kararını ancak ve ancak asıl mahkeme bakabilir. Asıl mahkeme bakmış ve yürütmeyi durduracak bir durum söz konusu değil demiş ve kararını vermiştir. Yargıtay’ın kararını beklerken alınan iki mahkeme kararıyla ertelemeye çalışıyorlar. Bu ülkücü yürüyüşünü durduramayacak karardır. Ülkücüler kurultay istiyor ve ülkücüler kurultayını yapacaktır” dedi.

  "KEŞKE GEMEREK VE TOSYA’YA SEÇİMDE GİTSELERDİ"

  Gemerek ve Tosya’dan alınan kararla ülkücü hareketin engellenmeye çalışıldığını savunan Oğan, “Bizim kurultay sürecimiz devam ediyor. 15 Mayıs’ta ülkücüler kurultayı toplayacaktır. Ülkücüler kurultay toplamak istiyorsa emin olun ki hiçbir güç ülkücülerin kurultay toplamasına engel olmayacaktır. Genel merkezin kurultay toplamamak için gösterdiği çabayı Gemerek’lere, Tosya’ya kadar gidip keşke seçimlerde de gitme çabasını gösterselerdi. MHP, PKK’nın gerisinde kalmasaydı. Bu çabalar nafiledir. Bu sürece dahil olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın çabaları da yetersiz kalacaktır” diye konuştu.

  “TARİHİ YANILGI İÇİNDELER”

  Oğan şöyle konuştu:

  “Genel Başkan Yardımcısı, ülkücüler, 548 delege baskı altında o imzayı vermiştir diyor, zorla imzalattırmışlar diyor. Hangi ülkücü zorla imza atar. Siz ülkücüyü tanımıyor musunuz. Siz ülkücülerin her gelen tarafından baskılanacağını, kandırılacağını mı sanıyorsunuz. Ülkücüler hür iradeleri ile bu imzaları vermişlerdir. Ve imzalarının arkasındalardır. Bizi Gemerek mahkeme kararları ile durdurabileceklerini zannediyorlarsa tarihi bir yanılgı içindeler. Ülkücü hareket, şaha kalkmak, iktidar olmak, sonuncu parti değil, iktidara gelip bu milletin gönlünde de taht kurmak istiyor.”

  "KURULTAYDAN GENEL MERKEZ KORKMASIN"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim dönemindeki çalışmalarını eleştiren Oğan, “80 vekilimiz 5 ayda eridi 40’a düştü. İki şehirde miting yaptı, üç televizyon programına katıldı. 2 milyonun üzerinde oyumuz eriyip gitti. Türk siyasal tarihinde bir ilktir. Yeterli imza topladığı halde, çağrı heyetleri olduğu halde, mahkeme kararları olduğu halde kurultaya gitmeyiz dediler. Birinci aşamada tüzüğü tadilattan geçireceğiz ve ardından yeni genel başkan seçilecektir. Sinan Oğan bu seçimde iddialıdır. 2016 senesi bitmeden bu kutlu yürüyüş neticeye varacaktır. MHP’nin önü açıldığı takdirde Türkiye’nin önü açılacaktır. MHP kurultayını gerçekleştirdiği takdirde Türkiye kazanacaktır. Bu kurultaydan genel merkez korkmasın, AKP’liler, HDP’liler, CHP’liler korksun, bölücüler korksun. İmza veren vermeyen tüm delegeler, ülkücüler bizim kardeşimizdir” ifadelerini kullandı.

  "HİÇBİR ÇETE, YAPI MHP’YE SIZAMAZ"

  Bahçeli’yi eleştirmeye devam eden Oğan, “Gemerek’lere kadar karar alınmasındaki gerçek, koltuklarını kaybetme korkusudur. Bu sadece ve sadece ülkücüler arasında bir bayrak yarışıdır. Bayrağı devretme zamanı gelmiştir. Zannetmeyin ki sizin dışındaki siz ülkücüsünüz, zannetmeyin ki paralel yapı ile çetelerle sizden başka kimse mücadele edemez. MHP ancak ve ancak ülkücülerindir. Onun dışında hiçbir yapı, çete, MHP’yi ele geçiremez. Bizler var oldukça hiçbir çetenin MHP’nin içine sızmasına müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

  "ÇAĞIRSIN BİZİ KURULTAYI BERABER YAPALIM"

  Genel Merkez’in yeniden gönül merkezi haline geleceğini kaydeden Oğan, “Erciyes Kurultayı’nda ülkücüler yeniden buluşacaktır. Büyük Turan Buluşması’nı da gerçekleştireceğiz. 19 senedir Büyük Turan Buluşması’nı sağlayamadınız. Mevcut kurultayları kapattınız. Ahde vefayı unuttunuz. Bu davanın çile çekmişlerini unuttunuz. Bu davanın gazilerini Meclis’e taşımadınız. MHP’yi dördüncü parti değil, şunu seçin bunu seçin gibi anlayışı size dayatmak için değil, Antalyalı ülkücülerin ön seçimden çıkmış kardeşlerimizin Meclis’e taşınması için geliyoruz. Kontenjan devri kapanacaktır. Kendi bağrından içinden çıkardığı insanları Meclis’e taşıyacaktır. Ön seçim gelecektir. Bizde hodri meydan diyeceğiz. Ön seçim burada, tüm isteyenler gelsin katılsın diyeceğiz. Genel Başkanımız kurultay olacaksa hodri meydan, kurultayı ben topluyorum ,isteyen herkes katılsın desin. Biz Genel Başkanımızdan bunu bekliyoruz. Çağırsın bizleri kurultayımızı beraber yapalım istiyoruz. Mahkeme kapılarında MHP kurultay davası görülsün istemiyoruz” dedi.

  MHP’nin yeniden dirilişe geçeceğini kaydeden Oğan, “81 vilayeti karış karış gezen, bütün ilçe ve beldelere bir defa uğrayan, kapalı teşkilat bırakmayan büyük turanın illerini adım adım gezen bir başkan için yola çıktık. Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da yeterince çalışmıyor. İktidara geldiğimizde Türk dünyasından sorumlu bir bakanlık kuracağız. Genel başkan yardımcımızda olacak. Dünyaya yön veren MHP için yola çıktık” diye konuştu.

  "ÜLKÜCÜ İRADEYE SAYGI GÖSTERECEĞİM"

  Antalya’nın tüm vekillerine ve tüm belediye başkanlıklarına talip olduklarının altını çizen Oğan, “Antalya neden MHP’ye oy vermesin. Biz bugün burada büyükşehiri alamıyorsak yanlış aday seçiminden kaynaklanıyor. Yanlış yönetimden kaynaklanıyor. Buraya ısmarlama aday gönderilmesinden kaynaklanıyor. Ismarlama aday devri kapanacaktır. Antalya’nın vekilini Antalyalı seçecektir. Biz muhtarların ayağına gideceğiz. Artık televizyonlardan çekinen MHP değil, kağıttan okuyan MHP olmayacak. Artık açıklamalar yazılı değil, meydanda yapılacaktır. Ben kazandığım takdirde aday arkadaşlarıma en yakışan görevi vereceğim, partide birliği, bütünlüğü, beraberliği sağlayacağız. Ülkücü irade beni değil başka bir irade gösterirse o kardeşimin başarısı için elimden gelen her çabayı göstereceğim” dedi.


  Görüş Bildir