TKP'li Başkan Maçoğlu'ndan  Bahçeli'ye tepki

tkp

Mazgirt ilçesinde ÖDP'den Belediye Başkanı seçilen ÖDP'li Tekin Türkel, TKP'li Ovacık Belediye Başkanı Demokratik Haklar Federasyonu Tunceli Temsilcisi Tahir Demirtaş, ortak basın toplantısı düzenledi.

TKP'Lİ BAŞKANDAN BAHÇELİ'YE TEPKİ

Toplantıda konuşan Ovacık Belediye Başkanı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu da "Geçmişe dair kanlı söylemlerini bugün de sürdüren Bahçeli'nin anlayışını mahkum etmek adına bir karşı duruş sergileyeceğiz" dedi.

PROPAGANDA YAPMASINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Toplantıda konuşan diğer isim Tahir Demirtaş, MHP lideri Bahçeli'nin siyasi anlayışının propaganda yapmasına izin vermeyeceklerini belirterek, "Çünkü, Davutoğlu'na verdiğimiz cevabı, diğer sistem partilerine verdiğimiz cevabı Bahçeli'ye de aynı şekilde vereceğiz. Devlet Bahçeli ve onun siyasi anlayışının Dersim'de propaganda yapmasına izin ve geçit vermeyeceğiz" dedi. Demirtaş, Bahçeli'nin ziyareti öncesinde Atatürk Mahallesi'nde toplanarak Tunceli Valiliği'ne yürüyeceklerini belirtti, "Biz misafirperveriz. Geçmişte dedelerimiz, annelerimiz bize bir hayırlı misafir nasip olsun derlerdi. Ama, böyle saygısız misafiri bizim kabul etmemiz mümkün değildir" diye konuştu.

Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidecek haberiTKP'li Başkan Maçoğlu'ndan  Bahçeli'ye tepki

Bahçeli'den Tunceli açıklaması haberiTKP'li Başkan Maçoğlu'ndan  Bahçeli'ye tepki