Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.550
-0.26%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Vali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi

  Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, "Adil Öksüz'ün Sakarya'da olduğu, yakalanamadığı iddiası doğru değil" dedi.
  • DHA
  • 22.09.2016 - 19:11
  Vali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi

  Vali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi #1

  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde saklandığı ve aylardır yakalanamadığı iddia edilen FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz hakkında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'tan açıklama geldi. Öksüz'ün yakalanması için özel ekipler oluşturduklarını belirten Vali Coş, şunları söyledi:

  SAKARYA'DA OLDUĞUNA DAİR BİR BİLGİ İNTİKAL ETMEDİ

  "Güvenlik kuvvetlerimizde özel ekipler oluşturduk. Bunlar hem poliste var, hem jandarmada var. Bu ekipler gerektiğinde birlikte hareket etme, birlikte çalışabilme özelliklerine sahipler. Bunlar intikal eden her ihbarı en kısa süre içinde, süratle değerlendiriyorlar. Sonuç olarak bugüne kadar zaten bize hiçbir istihbarat biriminden Adil Öksüz'ün ilimizde olduğu, Sakarya'da barındığına dair bir bilgi, intikal etmemiştir. Dolayısıyla bütün çalışmalar intikal eden ihbarların değerlendirilmesi şeklinde ve buradaki akrabalarının takibi ve kontrolü şeklinde sürdürülmüştür.

  Vali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi VİDEO

  YAPILMASI GEREKEN HER ŞEY YAPILIYOR

  Güvenlik kuvvetlerimiz, Valiliğimiz ve Cumhuriyet Başsavcılığımız bu konunun üzerinde fevkalade dikkatle, titizlikle durmaktadırlar. Bu konuda yapılması gereken tüm çalışmalar en iyi şekilde yapılmıştır. Bu konuda iddialıyız. Yani yapılması gerekip de ihmal edilen eksik ve aksak bırakılan bir husus yoktur. Söz konusu şahsın ilimizde olma ihtimali, diğer illerde bulunma ihtimali kadardır. Bütün buna rağmen biz sanki buradaymış gibi, burada bulunuyormuş gibi teyakkuz halinde, alarm halinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Arama-tarama çalışmalarını, istihbarat çalışmalarını yapıyoruz.

  SAKARYA'DA VE YAKALANAMADIĞI İDDİASI KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL

  Şu ana kadar ilimizde olduğunu, geçici bir süre de olsa serbest bırakıldığı günlerin dışında ilimizde barındığına dair bir bilgi, iz, emare alamadık, elde edemedik. Söz konusu şahsın Sakarya'da olduğu, ancak yakalanamadığı gibi bir iddia kesinlikle doğru değildir. Burada olduğuna dair herhangi bir, bilgi, delil, iz, emare olmuş olsa bunlar muhakkak en iyi şekilde mevcut oluşturduğumuz özel ekipler tarafından değerlendirilecektir.

  Vali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi #2

  "TÜM İHBARLAR DEĞERLENDİRİLDİ, DEĞERLENDİRİLİYOR"

  Söz konusu şahısla ilgili intikal eden ihbarlarda çok değişik yerlerde olabileceğine dair bilgiler intikal etti. Mesela pazar yerinde, plajda, yok efendim yaylada, ormanda, yer altında, yer üstünde saklandığına dair ihbarlar intikal etti. Bunların hepsini, en seri şekilde doğru olabileceği varsayımını dikkate alarak 'Böyle bir şey olmaz, söz konusu şahıs neden plajda dolaşsın ki?' ya da kimisi 'Motosiklete binmiş gidiyordu' efendim 'Şurada geziyordu' ya da 'Filancalarla beraber dolaşıyordu' şeklinde enterasan değişik, ilginç ihbarlar da yapıldı. Bunların hepsi sanki doğruymuşcasına titizlikle ele alındı ve süratli bir şekilde gerekli kontrol, araştırma çalışmaları yapıldı. Ancak, hepsinin asılsız olduğu ortaya çıktı. Bu ihbarların değerlendirilmesinin yanında tabiki istihbarat çalışmalarına da önem veriyoruz. Ancak yapılan istihbarat çalışmalarında da söz konusu şahsın burada olduğuna, burada barındığına dair, hakkında yakalama kararı verildikten sonra Sakarya'da yaşadığına dair herhangi bir bilgi yok."

  POLİSLERLE BİRLİKTE DARBEYE DİRENEN COŞ KAHRAMAN OLMUŞTU

  Diğer yandan, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, FETÖ'nün darbeci askerlerinin Valiliği ele geçirme çabasında silahını kaparak polislerle birlikte darbeye direnen Vali Coş, kahraman ilan edilmişti.

  Vali Coş: O silahı süs diye taşımıyoruzVali Coş Adil Öksüz iddialarına yanıt verdi #3  Görüş Bildir