Petrol
109.95
-0.75%
Euro
17.0143
-0.13%
Dolar
15.9381
0.08%
Altın
948.51
-0.03%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
473.512
-1.81%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Yiğit Bulut: Büyük bir Türkiye istiyorsan oyunu kullan

  Yiğit Bulut: Büyük bir Türkiye istiyorsan oyunu kullan

  Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut, yüzde 50'nin birçok partinin göremediği seviyede bir oran olduğunu söyledi ve ekledi: "Lider olmayı tercih edeceğiz ya da tam tersi yerleşik düzenin emrinde olup onlar ne derse onları yapacağız"
  • 09.08.2014 - 16:10

  Yiğit Bulut: Büyük bir Türkiye istiyorsan oyunu kullan #1

  Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanlığı seçimi, paralel yapı, emniyetteki paralel operasyonu, yurt dışındaki medya gruplarının Türkiye aleyhine yaptığı Haberler ve ekonomideki son durumlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  İşte Yiğit Bulut'un açıklamalarından satır başları:

  CUMHURBAŞKANLIĞI YARI BAŞKANLIK DEMEK

  - İnsanların şunu çok açık anlaması lazım. Cumhurbaşkanını seçmek yarı başkanlık sistemine geçmek demektir zaten.

  - Dolayısıyla devletin başındaki isim yarı başkanlık sisteminde en önemli koltuktur. Ama halk tarafından seçilmek kaydıyla. Şimdi askeri darbeyle gelmiş ve askeri darbeyle o koltuğuna oturmuş kişi halkı seçtiği kişiyle aynı olabilir mi?

  YÜZDE 50 ORANINI BİRÇOK PARTİ GÖREMEDİ

  - Bütün bunların haricinde yüzde 50'in üstünde seçilecek bir aday var. Cumhurbaşkanını halkın seçmesi çok önemlidir. Yüzde 50 ile seçilmek, bu güne kadar birçok partinin alamadığı oy oranıdır.

  TÜRKİYE BÜYÜK OLACAĞI BİR ON YILA GİRİYOR

  - Siyasette dışlanmış bir cumhurbaşkanı düşünülemez.

  - Türkiye çok büyük olabileceği yeni bir on yıla giriyor.

  - Sadece cumhurbaşkanı seçmiyoruz, geleceğimizi yönlendirmeyi seçiyoruz.

  YA LİDER OLMAYI YA DA TEM TERSİNİ TERCİH EDECEĞİZ

  - İçerideki yerleşik düzen Türk halkının doğru seçim yapmasını engelledi. Türk halkı bunların neler yaptığı gördü. Gelecek on yılda çok büyük olmayı, lider olmayı tercih edeceğiz ya da tam tersi yerleşik düzenin emirnde olup onlar ne derse onları yapacağız.

  - 2023 vizyonunu uygun bir Türkiye istiyorsan mutlaka ve mutlaka oyunu kullan.

  ERDOĞAN MUHTAR BİLE OLAMAZ DİYE MANŞET ATAN MEDYA

  - Kadınlar ve çocuklar kumsallarda öldürülürken, Radikal Gazetesi, "İsrail saldırı altında" diye bir manşet attı ve o maşeti atanlar adına vicdan, inanç ve insanlık dondu.

  - Bu malum medya grubunun sahibinin kim olduğu çok açık ve net. İçimizden biri gibi görünenlerin sahiplerinin kim olduğunu öğrenince içimizde birleri olmadığı çok açık.

  - Sen bunları görmezden geliyor ve tek bir eleştiri yazamıyor ve İsrail çocukları öldürüyor diyemezken, senin kim olduğun, nereden geldiğin bellidir.

  - Bunun altında yatan neden İsrail sermayesi altında olmalarıdır. Bunun efendileri Tel Aviv'de, Berlin'dedir. Artık Türk halkının bunu görmesi lazım ve bu medya "Recep Tayyip Erdoğan muhtar bile olamaz" diye manşet atan medyadır.

  - Ne paralel medyada ne de Doğan medyada İsral aleyhine tek kötü bir laf çıkmaz. Kötüyü geçtim objektif tek bir yazı çıkmaz.

  EMNİYETTE PARALEL OPERASYON

  - Yargı içinde yargı var. Bir bakıyorsunuz bağlı oldukları yer bütün başkentleri dolaşıyor.

  - Sayın Başbakan'ın bütün dinlemeleri dinleniyor ve yabancı ülkelerin serverleri tarafından servis ediliyor.

  - Bunlar temizlenen kadar mücadele devam edecek.

  - Gezi olaylarıyla Türkiye'de bir perde açıldı ve hepimiz oyunun ilk sahnesini gördük. Devlete karşı isyana süreklendi vatandaşlar.

  - Devletin Başbakanı'na onura yakışmayacak şekilde aile içinden vurmaya çalışıyorlar. Bunlar psikolojik harp teknikleridir.

  - Sayın Başbakan'ın bugün söylediği gibi "bu can bu bedenden çıkana kadar mücadele edeceğim" demeseydi şu an da Türkiye, Mısır ve Şam'ın durumuna düşmüş olacaktı. Ama Sayın Başbakan'ın direnmesi ve içerdeki huzuru, barışı tutması Türkiye'yi ayakta tuttu.

  -Sayın Başbakan bize büyük olmayı öğretti. Daha önce üretmeyen, montaj sanayine bağlı, kendisine güvenmeyen bir Türkiye vardı. Ama bu durum değişti. Artık IMF'ye borç değil hibe para veren bir ülke olduk. IMF'ye 5 milyar dolar para hibe ediyoruz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir