Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
390.722
-6.27%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Yurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti

  Yurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti

  Yurt gazetesinin sahibi olan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, küfür ettiği gazetecilerin üzerine yürüdü.
  • 06.02.2015 - 20:55

  Yurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti #1

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu ve Derya Sazak'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Yurt Gazetesi'nde sular durulmuyor.

  Daha önce işten çıkarılan üç gazeteci, Yaşar Uzunlar, Şenol Konukçu ve Abbas Akkaya muhasebeden aldıkları randevuya göre alacaklarını almak için gazeteye gitti.

  GAZETECİLERE KÜFÜR ETTİ

  Önce, "Şu an para yok, sonra gelin" diye Özbolat daha sonra Yaşar Uzunlar'a, "Sen gazetenin yemek fişlerini satarak cebini attın" dedi. Özbolat, alacaklarını tahsil etmek konusunda ısrar eden ve bir tarih isteyen gazetecilere; "Siz bana yavş..lık ettiniz" yanıtını verdi.

  ÜZERİNE YÜRÜDÜ

  Gazetecilerin, "Bu sözü size iade ediyoruz" demesi üzerine Özbolat, korumalarla gazetecilerin üzerine yürüyerek üç eski çalışanı gazeteden attırdı. İşten atıldıktan sonra aylardır alacaklarını tahsil edemediklerini belirten eski çalışanlar, yaptıkları açıklamada karşılaştıkları davranışın zorbalık olduğunu vurgulayarak hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

  GAZETE, TGS'NİN TOPLU SÖZLEŞME HAKKINI KABUL ETMİYOR

  Öte yandan Yurt Gazetesi'nde toplu sözleşme hakkı kazanan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ise yönetimle masaya oturamıyor. TGS ısrarla yaptığı toplu sözlemeşme çağrısına gazete yönetiminden "Siz sözleşme hakkını bakanlıktan farklı şekillerle halletiniz. Ortada hukuksuzluk var. Biz itiraz edeceğiz" yanıtı alındı.

  Yurt Gazetesi 5 gazeteciyi kovdu haberiYurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir