taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33245
6.0503
1338.375
101971.29
229.649

Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortadoksların Hazreti İsa'nın vaftiz edilişinin kutlandığı Epifani bayramını, buz gibi suya girerek kutladı.

Haber Merkezi | 19.01.2019 - 17:12..
Whatsapp ile paylaş

Rusya Devlet Başkanı Putin, sadece Rusya'daki göreviyle değil, aynı zamanda dini inançlarını da yerine getirmesiyle biliniyor.

2 MİLYON KİŞİ BAYRAMI KUTLADI

Hazreti İsa'nın, Ürdün Nehri'nde Yahya tarafından vaftiz edilmesi anısına kutlanan Epifani bayramı için ülke genelinde bir tören düzenlendi. Tüm Rusya çevresinde, bu kutlamalara katılanların sayısı ise 2 milyon kişiyi aştı.

Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı

PUTİN BU SENE DE BUZ GİBİ SUYA ATLADI

Putin ise geçen sene olduğu gibi bu sene de dini ritüelini yerine getirmeyi ihmal etmed i.Rus haber ajansı TASS'ta yer alan haberde; Putin'in buz gibi soğuk suya atladığı aktarıldı.

Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı VİDEO

HASTALIKLARIN TEDAVİ EDİLDİĞİ VE GÜNAHLARDAN ARINILDIĞINA İNANILIYOR

Rusya'da, 18-19 Ocak tarihlerinde kilise kontrolünde açılan haç şeklindeki havuzlara çok sayıda kişi giriyor. Böylece İsa'nın vaftiz edilişi anılırken, su ile hastalıkların tedavi edildiği ve günahlardan arınıldığına inanılıyor.

Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı

PUTİN RUSYA'NIN EN GÜVENİLİR LİDERİ

Ayrıca Rusya'da yapılan anketlerde, Putin'in güvenilirliği araştırıldı. Rus halkının yüzde 33,4'lük bir kısmı Putin'e güveniyor.  Güvenilirlikte Putin'i yüzde 13,7 ile Savunma Bakanı Sergey Şoygu, yüzde 9,3'lük oyla ise Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov izliyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir