Euro
10.0631
-0.05%
Dolar
8.4576
0.02%
Altın
497.13
-0.01%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
335.258
-1.85%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu

  Balıkesir Bandırma'da, beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları Ankara ve Bursa'da organ bekleyen 7 hastaya nakledilmek üzere alındı.
  • AA
  • 26.09.2017 - 06:59
  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu

  Geçirdiği motosiklet kazası nedeniyle sevk edildiği Bandırma Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Caner Öner'in organları ailesi tarafından bağışlandı. Bunun üzerine Öner'in kalbi, akciğeri, karaciğeri, böbrekleri ve korneaları Ankara ve Bursa'dan gelen doktorlar tarafından çıkarıldı.

  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu #1

  Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ersin Atıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Caner Öner'in Gönen Devlet Hastanesinden beyin kanaması nedeniyle Bandırma Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edildiğini bildirdi.

  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu #2

  Öner'in dün beyin ölümünün gerçekleştiğini belirten Atıcı, "Ailesiyle görüşülerek organ bağışı konusunda kendilerinin onayı alındı. Bursa Organ Nakli İl Koordinatörlüğüne haber verildi. Neticesinde bütün tıbbi işlemler yapıldı. Hastamızın 7 organı çeşitli hastanelere götürülmek üzere işlemleri tamamlandı." dedi.

  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu #3

  Kalp ve akciğerin uçakla Ankara'daki Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine, karaciğerin Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, böbrekler ve korneaların da Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildiğini dile getiren Atıcı, donörün yakınlarına teşekkür etti.

  Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir