taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Sarıgül Süleyman Aslan'ın tahliyesini değerlendirdi

Halk Bankası Eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliyesini değerlendiren CHP'li Mustafa Sarıgül, "Kamu vicdanı çok büyük yara almıştır" dedi.


Whatsapp ile paylaş

Sarıgül Süleyman Aslan'ın tahliyesini değerlendirdi

Sarıgül Süleyman Aslan'ın tahliyesini değerlendirdi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Eminönü meydanda vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti. Vatandaşlara çiçek dağıtan Sarıgül, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

"KAMU VİCDANI BÖYLE BİR OLAYI KABUL ETMEZ"

Mustafa Sarıgül, Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın tahliyesine ilişkin olarak, "Mutlaka paralel yapı serbest bırakmıştır. Yeni paralel yapı kurulmuştur. Paralel yapı çok acil karar vermiştir. 16 sene önce saçma sapan konulara dayanarak TMSF vasıtasıyla Sarıgül’ün mal varlığına el koyanlar, kasaları ve kutuları görmeden çok hızlı bir kararla böyle bir adalet nasıl tecelli ediyorsa daha 90 gün bile olmadan hızlı bir şekilde adaletin tecelli etmesi bu Türkiye için üzücü bir durumdur. Senin adaletin, benim adaletim olmaz. Senin savcın, benim savcım olmaz. Hiçbir ülkede savcılar soruşturma yaparken görevlerinden el çektirilmez. Ben böylesi bir kararı hukuk adına, adalet adına son derece üzüntülü görüyorum. Bana göre kamu vicdanında bu olay çok büyük zarar almıştır. Kamu vicdanı böyle bir olayı kabul etmez" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir