taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7815
6.4601
1468.67
110114.66
273.13
41696.46

Şehit savcı Berkin Elvan'ın ölümünü çözmek üzereydi

Adliye'de rehin alındıktan sonra teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasında sonuca çok yaklaşmıştı.

01.04.2015 - 05:17..
Whatsapp ile paylaş
Şehit savcı Berkin Elvan'ın ölümünü çözmek üzereydi

Şehit savcı Berkin Elvan'ın ölümünü çözmek üzereydi

Çağlayan Adliyesi’nde 6. katta görev yapan ve 14 yıllık savcı olan Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasındaki beşinci savcı olarak atanmıştı.

Geçen yıl HSYK’nın yaz kararnamesi sonrasında Gaziosmanpaşa Adliyesi’nden Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na atanan Kiraz’a Gezi Parkı dosyaları verilmişti.

Berkin Elvan ile ilgili dosyanın dışında yine eylemler sırasında yaralanan Lobna Allami, Okan Özçelik, Volkan Kesanbilici, Erdal Sarıkaya, Aydın Aydoğan ve Burak Ünveren’in de aralarında olduğu çok sayıda kişinin soruşturma dosyasını yürütüyordu.

BERKİN'İN ÖLÜMÜNDE ŞÜPHELİ POLİSLERİ BELİRLEYECEKTİ

Kiraz’ın eşi de Çağlayan Adliyesi’nde hakim olarak görev yapıyor. Savcı Kiraz, Elvan’la ilgili dosyayı aldıktan sonra soruşturmayı sürdürürken, son olarak Emniyet Müdürlüğü’nden daha önce eşkâlleri belirlenen 3 polisin açık kimliklerinin belirlenmesi amacıyla olay günü o bölgede görevli 21 polisin kimliklerini almıştı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Berkin Elvan dosyasında yaptığı son işlemlerden biri de, Elvan’ın ölümüne ilişkin görüntüleri Jandarma Kriminal’e göndermek oldu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir