Petrol
112.06
0.12%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.811
-0.91%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin

  Karlı dağları, harika manzaraları, geniş kış sporu seçenekleriyle Bulgaristan, son yılların gözde kış rotasyonlarından.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2018 - 11:09
  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin

  Sömestir gelmişken, hem yeni bir ülke görüp hem kış tatilinin tadını çıkarmak isteyen birçok insanın kış rotasında, Doğu Avrupa’nın güzel ülkesi Bulgaristan yer alıyor.

  HEM EKONOMİK HEM BÜYÜLEYİCİ

  Özellikle Türk vatandaşlarının son zamanlarda sık sık tercih ettiği ülke, kış turizminde kendisini avantajlı kılan iklimi, sıra dağları ve her bütçeye hitap eden ekonomik yapısıyla tercih listesinin üst sıralarında yer alıyor.

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin #1

  RODOP DAĞLARI'NIN KALBİ: PAMPOROVO

  Kayak sporuna karşı duyulan ekonomik önyargıları yıkan ülke, bu sporda uzman olanlar veya yeni başlayanlar için geniş yelpazede seçenek barındırıyor. Ülkenin güneyinde bulunan muhteşem Rodop Dağları'nın kalbindeki Pamporovo ise, 1650 metrelik rakımıyla, kış sporları için sıklıkla tercih edilen büyüleyici merkezlerden biri.

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin #2

  Uluslararası kayak yarışmaları ve diğer kış sporları yarışmalarına da ev sahipliği yapmış olan Pamporovo, yıl içinde sahip olduğu güneşli gün sayısıyla hoş bir seçenek oluşturuyor.

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin #3

  Birçok kayak okulu bulabileceğiniz merkez, geniş kayak güzergâhıyla da sizi mutlu edecek.

  ÇAM ORMANLARININ ARASINDA: BANSKO

  Müthiş çam ormanları arasında her yaştan ve her kesimden insana hitap eden bir başka merkez ise Pirin Dağları’nın eteklerinde yer alan şirin bir kasaba olan Bansko.

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin #4

  Sakin  ve sessiz bir dağ kasabası olan Bansko, Avrupa'nın sayılı pistlerine sahip olmasının yanı sıra kültür turu yapmak isteyenler için de sıklıkla tercih edilmesiyle de öne çıkıyor.

  Bu kış rotanızı Bulgaristan’a çevirin #5

  Pamporovo ve Bansko'ya ulaşmak ise, hava yolu şirketleri sayesinde oldukça kolay. Türk Hava Yolları'nın haftada 18'e yükselttiği kısa bir İstanbul-Sofya uçuşu sonrasında, bir araç veya otobüsle bu iki şahane kayak merkezine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir