Euro
8.929
-0.1%
Dolar
7.3587
0.2%
Altın
436.88
-0.05%
Borsa
1.534
-0.16%
Bitcoin
231.990
-3.12%
6ºC
İstanbul
Sağanak yağış 6 C
  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir

  Malatya'nın Arapgir ilçesi, sonbaharda rengarenk görüntüsüyle tabloları aratmayan manzaralar oluşturuyor.
  • AA
  • 29.10.2018 - 12:35
  • Güncelleme : 29.10.2018 - 13:01

  Malatya'ya 110 kilometre uzaklıktaki ilçe, bünyesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle sonbahar mevsiminde ziyaretçilerine tabloları aratmayan bir manzara yaşatıyor.

  Serin, temiz havası ve eşsiz doğa manzarasıyla yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan Kayaarası Kanyonu, yılın bu zamanında renk cümbüşüne dönen tabiatıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir sonbahar manzarası sunuyor.

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #1

  DÜNYADA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK

  Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; Tarihi çok eskilere dayanan Arapgir' de tarih, kültür ve doğa mirasına yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını, içerisinde bulundukları havzanın Türkiye ve dünyada örneğine çok az rastlandığını söyledi.

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #2

  FOTOKAMP ETKİNLİĞİ POPÜLERİTESİNİ ARTIRDI

  Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile Arapgir Belediyesi tarafından "Uluslararası Malatya Foto Kampı'na" son yıllarda ev sahipliği yaptıklarını anımsatan Cömertoğlu; "Fotokamp etkinliğimizde son derece başarılı sonuçlar elde ettik. Bu etkinlik çok sayıda doğa tutkunu ve fotoğraf sanatçısının ilgi duyduğu ve Türkiye'nin en çok ilgi duyulan kampı oldu. Önümüzdeki yıl da bu etkinliği tekrarlayacağız. Etkinliğe gelenlerin ilçeyle irtibatı ve ilgisi devam ediyor. Sosyal medyada Arapgir görücüsüyle buluşuyor, turist kafileleri ilçeye gelip görmek istiyor." diye konuştu.

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #3

  ÇOK SAYIDA ENDEMİK BİTKİ TESPİT EDİLDİ

  Cömertoğlu, ilçede endemik bitki yapısının da zengin olduğunu anlatarak, "İlçede karasal iklime ait ekolojik ve endemik çeşitlilik araştırmalarımız sürüyor. Sarıçiçek bölgesinde 750'nin üzerinde Kayaarası Kanyonu ve Kozluk Bölgesi'nde ise 441 endemik bitki çeşitliliği tespit ettik" diye konuştu.

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #4

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #5

  Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Arapgir #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir