taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

Mersin'de taksicinin duyarlılığı görenleri ağlattı

Mersin’de bir taksici, taksisinin camına 'Çocuk istismarına hayır' yazısı yazdırdı. Yazıyı gören anneler de gözyaşlarını tutamıyor.

İHA | 07.05.2019 - 10:52..
Whatsapp ile paylaş

Çocuk istismarına dikkat çekmek ve duyarlılık oluşturmak amacıyla taksisinin arka camına, ‘Tecavüzün cinsiyeti, ırkı, yaşı yoktur. Göz yumma! Sessiz kalma. Çocuk istismarına hayır’ sözlerini yazdıran Bülent Sürvar’a, Mersinliler teşekkür edip fotoğraf çektiriyor.

Mersin'de taksicinin duyarlılığı görenleri ağlattı VİDEO

ÇOCUK İSTİSMARINA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİ

Mersin’de yaklaşık 15 yıldır taksicilik yapan 42 yaşındaki Bülent Sürvar, çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla örnek bir davranışa imza attı. 

Yazıyı üç gün önce yazdırdığını söyleyen taksici Sürvar, çocuk istismarına karşı toplumun sessiz kalmamasını ve istismarcıların en ağır cezaya çarptırılmalarını istediğini söyledi. Yazıyı görünce kendisinin de yazdırma gereği duyduğunu belirten Sürvar, “Herkes görsün, herkes bir şeyler yapsın diye yazdırdım. Çok yüz kızartıcı bir şey. Bu konuda hiç kimsenin sessiz kalmamasını istiyorum. Duyarlılık olmasını istiyorum. Herkesin bir şeyler yapmasını istiyorum. Sessiz kalmamamız lazım. Bunun önüne geçilmesi lazım. Herkesin ayaklanması, bu konuda bir şeyler yapması lazım.” dedi.

Mersin'de taksicinin duyarlılığı görenleri ağlattı

"CEZALANDIRILSINLAR, KEŞKE HADIM GELSE"

Çocuk istismarcılarına idam isteyen Sürvar, “Bunlar olmaması gereken şeyler. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ricam, kesinlikle af vermesin. Cezalandırılsınlar. Kötü bir ceza verilsin. Onlar için en kötü ceza, onları o çocukların ailelerine teslim etmek, hapis değil. Hapiste besleniyorlar. En büyük ceza, onları yaptıkları aileye teslim edeceksin. Bir ara ne güzel hadımı çıkaracaklardı. Keşke hadım cezası gelse. Hadım bile az aslında, idam cezası lazım bunlara. Bunları idam edeceksin.” diye konuştu.

Mersin'de taksicinin duyarlılığı görenleri ağlattı

“ÇOCUKLARIN BAŞINI OKŞAYAMAYAN BİR TOPLUM OLDUK”

Taksinin yanından geçerken yazıyı görüp ilgilenen Ömer Tatar da yaşanan çocuk istismarları nedeniyle toplumun geldiği noktaya dikkat çekti. Taksideki yazının dikkatini çektiğini belirten Tatar, “Gerçekten çok güzel. Şu an bulunduğumuz ortamda olması gereken şey. Herkesin bu konuya duyarlı olması lazım. İnşallah bütün toplum buna uyar. İnanın şöyle bir şey var; ben bu yaştayım, küçük çocuğun başını okşamaya korkuyoruz. Halbuki biz küçükken büyüklerimiz bizim başımızı okşarlardı, severlerdi. Ama şimdi yaklaşamıyorsun ki, ebeveyni yanlış mı anlar diye. Maalesef öyle bir toplum olduk. Çok üzülüyorum ben bu hale. İnşallah bütün insanlar artık fikirlerini değiştirirler. Aslında en başta kanunumuzun değişmesi lazım. Bunlara ağır bir ceza vermesi lazım.” şeklinde konuştu.


TAKSİDEKİ YAZI BİR ANNEYİ AĞLATTI

Taksici Bülent Sürvar’ın duyarlılığına çok sevindiğini söyleyen Fatma Serin ise konuşurken gözyaşlarını tutamadı. “Keşke herkes böyle duyarlı olsa.” diyen Serin, şöyle devam etti: “İnanın konuşamıyorum bile, çok duygulanıyorum. O kadar çocuklarımız gidiyor bizim. Yazık, günah. Gerçekten çok üzülüyoruz, her gün ama. Bütün annelerin yüreği yanıyor. Keşke bütün taksiciler, bütün dolmuşlar aynı yazıyı yazsa. Yazılsın bu. Her gün artık gözyaşı dökülüyor annelerden. Duygulanmamak mümkün değil. Bütün evlatlar bizim çocuklarımız.”

Mersin'de taksicinin duyarlılığı görenleri ağlattı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir