Petrol
78.66
1.93%
Euro
19.6289
0.21%
Dolar
18.6441
0.06%
Altın
1.071
0.06%
Borsa
4829
0.05%
Bitcoin
318.821
0.13%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Pargalı İbrahim Paşa'nın mezarı bakımsızlıktan dökülüyor

  Muhteşem Yüzyıl'da Okan Yalabık'ın hayat verdiği Pargalı İbrahim'in İstanbul'daki mezarının bakımsız hali görenleri kahrediyor.
  • 09.06.2016 - 14:55
  Pargalı İbrahim Paşa'nın mezarı bakımsızlıktan dökülüyor

  Bir döneme damga vuran Muhteşem Yüzyıl dizisi sadece oyunculuklarıyla değil anlattığı döneme duyulan ilgiyi artırmasıyla da olay olmuştu. Padişah ve Sultan mezarları dizinin popüler olmasından sonra dolup taşmış, insanların daha önce yerini bile bilmediği türbeler dolup taşmıştı.

  Pargalı İbrahim Paşa nın mezarı bakımsızlıktan dökülüyor #1

  DİZİ BİTİNCE İLGİ DE AZALDI

  Dizinin bitmesinin üzerinden uzun bir zaman geçti ve insanların ilgisi de artık eskisi kadar fazla değil. Belki de bu ilgisizlikten dolayı, Kanuni Sultan Süleyman'ın uzun yıllar veziri azamlığını yapan Pargalı Damat İbrahim Paşa'nın mezarının son hali gerçekten oldukça kötü.

  Pargalı İbrahim Paşa nın mezarı bakımsızlıktan dökülüyor #2

  MERMERLER KIRIK

  Başarılı bir devlet adamı olarak tarih kitaplarında yer alan Pargalı İbrahim'in, ölümünden sonra gördüğü itibar adeta yürekleri burkuyor. Kanuni ile birçok seferlere katılan ve ülke içerisinde başarılı adımları ile kendinden söz ettiren İbrahim Paşa'nın, Kabataş Meclis-i Mebusan caddesi üzerinde bulunan mezarı bakımsız ve ilgisizlikten kırık dökük olan mermeri ile görenleri hayrete düşürüyor. Birçok tarihi eserin ve mezarın restore edildiği şu sıralar, nedense Pargalı Damat İbrahim Paşa'nın mezarına ilgi yok denilebilecek düzeyde.

  Pargalı İbrahim Paşa nın mezarı bakımsızlıktan dökülüyor #3


  Görüş Bildir