Euro
11.1381
0.01%
Dolar
9.5858
0.01%
Altın
557.5
0.1%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
602.233
1.76%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Bill Gates'in üzerinde çalıştığı ileri teknoloji

  Bill Gates'in "Personel Agent" adında geliştirdiği geleceğe yönelik teknoloji, geleceğin tüm cihazlarını değiştirebilir.
  • 31.01.2015 - 08:29
  Bill Gates'in üzerinde çalıştığı ileri teknoloji

  personel

  Bill Gates'in "Personel Agent" adında geleceğe yönelik bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Gizemli projenin amacı, Gates'in sözleriyle "her şeyi hatırlamak ve geri dönüp önem verdiğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olmak".

  "30 YIL İÇİNDE İLERLEME OLACAK"

  Reddit'teki ask-me-anything oturumunda soruları cevaplayan Gates, önümüzdeki senelerde neler olacağına dair bir soruya şöyle cevapladı: "Önümüzdeki 30 yıl içinde her zamankinden daha çok ilerleme olacak. Sadece önümüzdeki 10 yıl içinde vizyon ve konuşma algılama, çeviriteknolojileri çok daha iyi olacak. Meyve toplama veya bir hastayı hastaneye taşıma gibi mekanik robot işleri çözülecek.  Bilgisayarlar / robotlar görme ve hareket etme konusunda belirli bir seviyeye ulaştıklarında, yaygın olarak kullanılacaklar."

  "PERSONAL AGENT" PROGRAMI

  Gates, üzerinde çalıştığı "Personal Agent" projesini ise şöyle açıkladı: "Fikir,uygulamaları bulmak zorunda olup, içerisinde nelerin yeni olduğuna bakmanın etkili bir model olmadığı üzerine kurulu - agent bu sorunu çözecek. Tüm cihazlarınız üzerinde çalışacak."

  Apple Google ve Microsoft'un son senelerde üzerinde çalıştıkları dijital asistanları bulunuyor. Gates'in girişimleriyle sanal asistan işi, gelecekte daha da heyecan verici bir işlev olacak gibi görünüyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir