Petrol
111.48
0.01%
Euro
17.5089
0.23%
Dolar
16.3509
-0.08%
Altın
974.65
-0.01%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
489.445
2.10%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Dünyanın ilk Apple Card dolandırıcılığı gerçekleşti

  Kötü niyetli kişiler; Apple Card kullanarak, kilometrelerce uzaklıktaki bir vatandaşı dolandırdı.
  • Haber Merkezi
  • 14.10.2019 - 14:16
  Dünyanın ilk Apple Card dolandırıcılığı gerçekleşti

  Teknoloji şirketleri, kullanıcıların işini daha da kolaylaştırmak için bazı önemli adımlar atıyor. Bu şirketlerin başında gelen Apple, iPhone kullanıcıları için daha kolay bir ödeme yöntemi olan Apple Card'ı, ilk defa geçtiğimiz mart ayında duyurmuş ve ağustos ayında bütün kullanıcıların hizmetine sunmuştu.

  Normal kredi kartlarının üzerinde bulunan kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV güvenlik kodu gibi bilgilerin yer almadığı Apple Card, dolandırıcıların yeni hedefi oldu.

  apple card

  TARİHİN İLK APPLE CARD DOLANDIRICILIĞI

  David adında bir Apple Card müşterisi, şüpheli bir işlem uyarısı aldıktan sonra hemen Apple destek ekibi ile iletişim kurdu. Apple yetkilileri, kilometrelerce uzaktaki birkaç farklı bölgeden Apple Card ile işlem yapıldığını David'e aktardı. Talihsiz vatandaş, kartın çalınmadığını ve kendisinde olduğunu belirterek, Apple'dan yardım istedi.

  Apple yetkilisi, ''Bu işlemin nasıl gerçekleştiğini bilemiyoruz. Apple Card'ınızın üzerinde herhangi bir kart numarası ve güvenlik kodu olmadığından, kötü niyetli kişiler tarafından kopyalanması neredeyse imkansız.'' diyerek, şüpheli işlemlerin inceleneceğini açıkladı.

  Dünyanın ilk Apple Card dolandırıcılığı gerçekleşti #2

  Her ne kadar Apple Card'da, kart numarası ve güvenlik kodu gibi bilgiler yer almasa da kartın üzerinde normal kredi veya banka kartlarında bulunan manyetik bir şerit ve bir çip bulunuyor. Bu nedenle kötü niyetli kişiler, Apple Card'ı bile rahatlıkla kopyalayabiliyor. Bu nedenle herhangi bir işlem yaparken Apple Pay yöntemini kullanmak, fiziksel Apple Card kullanmaktan daha güvenli kabul ediliyor.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir