Petrol
114.11
-0.26%
Euro
17.5644
0.03%
Dolar
16.3639
0.09%
Altın
974.13
0.16%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.505
-0.43%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Google: Stadia, bilgisayarlardan daha performanslı olacak

  Google, bulut oyun servisi Stadia'nın; oyun oynarken, bilgisayarlardan daha performanslı olacağını belirtti.
  • Haber Merkezi
  • 11.10.2019 - 17:18
  Google: Stadia, bilgisayarlardan daha performanslı olacak

  Google'ın geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıttığı Google Stadia, oyun bilgisayarlarının ve konsollarının tahtını sallamaya geliyor. Herhangi bir oyun bilgisayarına veya oyun konsoluna ihtiyacınız olmadan ve oyunları indirmenize gerek kalmadan birçok oyunu oynayabileceğiniz bulut tabanlı oyun hizmeti Stadia'yı anlattığımız videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Google Stadia her ne kadar aylık abonelik sistemiyle kullanıcılara sunulsa da oyunseverler, oynamak istediği oyunları yine satın almak zorunda kalacak. Ancak şirket, oyunculara sunacağı çeşitli kampanyalarla oyunseverleri kendine çekmeye çalışacak.

  BİLGİSAYARLARDAN DAHA PERFORMANSLI OLACAK

  Google Stadia, oyunları bulut üzerinden kullanıcılara sunacak. Bu da, kullanıcı verilerinin bir sunucuya gönderilmesi ve tekrar kullanıcıya geri dönmesi anlamına geliyor. Stadia'nın düşük seviye televizyon ve bilgisayarlarda da çalışabileceği düşünüldüğünde, işte bu sunucu ile kullanıcı arasındaki veri alış verişi sırasında gecikmeler meydana gelebilir. Ancak Google, hiçbir şekilde böyle bir gecikmenin yaşanmayacağını iddia ediyor.

  GoogleStadia'nın sunucu yanıt sürelerinin, bilgisayarlardan bile daha performanslı çalışacağını ve bu sayede kullanıcı deneyiminin üst düzeye çıkacağını iddia ediyor.

  stadia

  STADIA, YAPAY ZEKA KULLANACAK

  Google, sunucu ile oyuncu arasındaki gecikmeyi sıfıra indirmek için ise kendi geliştirdiği yapay zeka ve makine öğrenmesi teknolojilerini kullanacak. Google'ın  yapay zeka teknolojilerinde ne kadar ilerde olduğunu zaten biliyoruz, ancak yinede bir oyun sırasında, oyuncunun yönettiği karakterin zıplaması, koşması, silah kullanması ve ateş etmesi gibi aksiyonların önceden tahmin edilmesi pek de kolay görünmüyor.

  Eğer Google'ın yapay zekası bu hareketleri zamanında ve doğru tahmin edemezse, Stadia kullanıcıları platformdan pek de memnun kalmayabilir.

  Playstation ve XBOX gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak oyun dünyasını ele geçirmek isteyen Google Stadia, bakalım hedeflediği başarıya ulaşabilecek mi? Google Stadia'nın ülkemize ne zaman geleceği ve ülkemizdeki abonelik fiyatı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir