Euro
10.1165
0.78%
Dolar
8.3064
0.41%
Altın
490.2
0.35%
Borsa
1.451
-0.66%
Bitcoin
468.500
-3.89%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  Görme engelli anne özel gözlükle bebeğini gördü

  Görme engelli anne özel gözlükle bebeğini gördü

  Görme engelli Kathy Beitz, özel gözlükler üreten eSight şirketinin verdiği gözlük sayesinde bebeğini görme imkanı buldu.
  • 26.01.2015 - 15:37

  adana

  Çocukluğundan beri görme engelli olan Kathy Beitz, hamile kaldıktan sonra tek dileğinin bebeğini bir kez olsun görebilmek olduğunu söyledi. Görme engelliler için özel gözlükler üreten eSight isimli şirket de Kathy Beitz'in bu isteğini yerine getirdi.

  BEBEĞİNİ GÖRDÜ

  Şirket, Kathy Beitz'e yeni doğan bebeğini görebilmesi için özel bir gözlüğü ödünç olarak verdi.  Anne Beitz, taktığı gözlükle bebeğini görme imkanı buldu.

  GÖRDÜĞÜ İLK BEBEK KENDİ BEBEĞİ OLDU

  Genç anne, yaşadığı anları “Hayatta gördüğüm ilk bebeğin benim bebeğim olması çok etkileyici. Ayakları eşiminkilere ne kadar da çok benziyor. Eşimin ona nasıl baktığını görmek de inanılmaz güzel bir duygu. Bebeğime âşık oldum” diye ifade etti.

  GÖZLÜĞÜN DEĞERİ 35 BİN TL

  Gözlükler, görme kaybı yaşayan insanlara,  gelişmiş bir bilgisayarla gerçek zamanlı bir video sunuyor. Kamera ve görüntü teknolojisinin kullanıldığı gözlüklerin tanesinin yaklaşık 35 bin lira olduğu söyleniyor.

  Görme engelli anne özel gözlükle bebeğini gördü -İZLE

  GÖRME ENGELLİ ABLASI VİDEOYA ÇEKTİ

  Genç annenin bebeğini gördüğü ilk anları videoya çeken, abla Felix, bu teknolojiyi kullanmaya tüm aileyi nasıl ikna ettiğini şu sözlerle anlattı: “Ben, çocuklarım doğduğunda onları göremedim. Kathy benim yaşadığım zorlukları yaşamak zorundaydı. Gözlükleri ilk denediğimde bir çocuğum 6 diğeri 2 yaşındaydı. Kathy bu gözlükleri denediğinde 5 aylık hamileydi ve biz onun bebeğini doğduğunda görebileceğini anlamıştık. Bebeğinin nasıl göründüğünü bilecekti.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir