Petrol
114.91
0.59%
Euro
16.64
2.47%
Dolar
15.77
1.45%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2401
0.43%
Bitcoin
479.370
1.95%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Instagram'ın açığını bulan genç 10 bin dolar ödül kazandı

  Sakarya'da yaşayan Türkmenistanlı Almaz Seidov, sosyal paylaşım platformu Instagram'ın güvenlik açığını bulunca, durumu bildirdiği firma tarafından 10 bin dolar ödüle layık görüldü.
  • AA
  • 21.10.2020 - 11:42
  Instagram'ın açığını bulan genç 10 bin dolar ödül kazandı

  Sakarya'da yaşayan üniversite öğrencisi Türkmenistanlı Almaz Seidov, Instagram'da hesabını kurtarabilmek için başka bir kullanıcı adını deneyerek giriş yapmaya çalıştı.

  Başka bir kullanıcı adı girerek şifre yenile bölümünden hesaba giriş yapabilen Seidov, paylaşım sitesinin güvenlik açığı olduğunu fark edince bu konuda araştırma yapmaya başladı.

  AÇIĞI BİLDİRDİ

  Seidov, araştırmaları sonucunda bu güvenlik açığının bir an önce kapatılması gerektiğini düşünerek, istediği hesaba giriş yapabildiğini ilgili paylaşım sitesine bildirdi.

  Instagram'ın güvenlik açığını bulan genç 10 bin dolar ödül kazandı ViDEO

  10 BİN DOLAR ÖDÜL

  Soysal paylaşım sitesinin, güvenlik açığını kabul etmesi üzerine Almaz Seidov, firma tarafından teşekkür mailinin yanı sıra 10 bin dolarla ödüllendirildi.

  Instagram ın açığını bulan genç 10 bin dolar ödül kazandı #1

  "BAZI ÜNLÜLERİN, FUTBOLCULARIN HESABINA GİRİŞ YAPTIM"

  Almaz Seidov, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 ay yaptığı çalışmalar neticesinde Instagram'daki güvenlik açığını bulduğunu söyledi.

  İnsanların hesaplarının zarar görmemesi için durumu ilgili firmaya bildirdiğini ifade eden Seidov, "Instagram mobil uygulamasında 'şifremi unuttum' butonundan başka birinin kullanıcı hesabını girerek istediğim hesaba girebildiğimi fark ettim. Bu durumu kanıtlayabilmek için zarar vermeden bazı ünlülerin, futbolcuların hesaplarına giriş yaptım fakat bunu hesaplara zarar vermeden yaptım, sadece durumu kanıtlamak adına." diye konuştu.

  Instagram ın açığını bulan genç 10 bin dolar ödül kazandı #2

  Keşfettiği güvenlik açığını Instagram'a bildirdiğini kaydeden Almaz Seidov, "Durumun kabul edilmesiyle bana teşekkür maili ve 10 bin dolar ödül verildi. Sosyal medya kullanıcılarının zarar görmemesi adına sosyal platformlarda bu açıkları bulup kapattırmaya çalışıyorum. İnsanlar hesaplarını daha güvenli bir şekilde kullansınlar diye." ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir