Euro
11.1392
1.02%
Dolar
9.5358
0.59%
Altın
552.29
0.79%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
580.002
3.63%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  iPhone'lar ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek

  Apple'ın en önemli üretim ortağı Foxconn'ın üst düzey yöneticisine göre; Apple, gerekli görmesi halinde kendi ürünlerini Çin dışında üretebilecek.
  • AA
  • 11.06.2019 - 20:00
  iPhone'lar ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek

  Apple'ın en önemli üretim ortağı olan ve "Foxconn" olarak da bilinen Tayvan merkezli Hon Hai şirketinin yarı iletken biriminin yöneticisi Young Liu, ABD ve Çin arasındaki savaşın daha da kızışması halinde Apple'a tam destek vereceklerini söyledi.

  iPhone lar ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek #1

  ÜRETİMİN YÜZDE 25'İ ÇİN DIŞINDA YAPILIYOR

  Liu, şu anda üretimlerinin yüzde 25'inin Çin dışında olduğunu ve Hindistan'da da Apple için yatırım yaptıklarını belirterek, Apple'ın isteklerini karşılamak için yeterli kapasiteleri olduğunu kaydetti. Apple tarafından Çin'den çıkma talimatının henüz verilmediğini aktaran Liu, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şirketin, üretimini herhangi bir yere taşıma kapasitesi olduğunu bildirdi.

  iPhone lar ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek #2

  YENİ TELEFONUN KALİTE TESTLERİ YAPILIYOR

  Bu arada Foxconn şirketi, iPhone Xr serisi için halihazırda Hindistan'ın Chennai kentinde kalite testleri yapıyor ve yakın zamanda da seri üretime geçmeyi planlıyor.

  iPhone lar ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek #3

  ABD İLE ÇİN ARASINDAKİ TEKNOLOJİ REKABETİ

  ABD-Çin teknoloji rekabeti ABD'nin, dış ticaret açığını kapatmak için ilk olarak Mart 2018'de Çin'den ithal edilen güneş panelleri ve alüminyuma uygulanan gümrük vergilerini artırması ile başlayan ABD-Çin ticaret savaşı, zaman içinde karşılıklı vergi artışları ile kızıştı. Huawei'nin Android'de kullanımının kısıtlanması sonucu iki ülkeden teknoloji alanında da karşılıklı hamleler gelmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir