Euro
10.3553
-0.75%
Dolar
8.8364
-0.33%
Altın
497.76
-0.26%
Borsa
1.383
-0.09%
Bitcoin
385.551
0.11%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Microsoft'un CEO'su Nadella'nın ODTÜ ziyareti

  Microsoft'un dünya CEO'su Satya Nadella, ilk Türk üniversitesi ziyaretini ODTÜ'ye yaptı.
  • Ajanslar
  • 06.01.2016 - 20:25
  Microsoft'un CEO'su Nadella'nın ODTÜ ziyareti

  ODTÜ ve ODTÜ Teknokent ile Microsoft arasında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri ile ilgili olarak bir araya gelen Microsoft CEO’su Satya Nadella ve ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’a Microsoft Orta Doğu & Africa Başkanı Ali Faramawy, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu ve Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay ve ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İ. Kızıltaş eşlik etti.

  Microsoft un CEO su Nadella nın ODTÜ ziyareti #1

  NADELLA'YA ODTÜ'DEKİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

  Microsoft CEO’su Nadella’ya ODTÜ ve ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra, ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi ile ilgili bilgi verildi. ODTÜ Teknokent’in 2015 yılında ABD’nin dünyaca ünlü Silikon Vadisi’nde açtığı ofis T-Jump ile ilgili olarak da bilgilerin aktarıldığı toplantıda, Microsoft ve ODTÜ arasında gerçekleştirilebilecek araştırma, eğitim ve işbirlikleri görüşüldü.

  Microsoft un CEO su Nadella nın ODTÜ ziyareti #2

  "ODTÜ, TÜRKİYE'NİN EN DİNAMİK GİRİŞİMCİLİK MERKEZLERİNDEN"

  Toplantıya katılan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın yaptığı Türkiye konumlandırmasının önemine değinirken, Microsoft’un yerel bilişim teknolojileri sektöründe eko-sistemin geliştirilmesinde start-up ve eğitim yoluyla temel rol üstlendiğine dikkat çekti.

  Hedeflerinin dijital dönüşüm yolculuğunda Türkiye’nin stratejik ortağı olmak olduğunu belirten Kansu, “Uzun süredir devam eden işbirliğimiz çerçevesinde hem öğrencilerinin teknolojiye yakınlığı hem de Türkiye’nin en dinamik girişimcilik merkezlerinden biri olması nedeniyle ODTÜ’de etkinliğimiz gerçekleştirdik” dedi.

  Microsoft un CEO su Nadella nın ODTÜ ziyareti #3

  TEKNO GİRİŞİMCİLERLE SOHBET ETTİ

  Microsoft CEO’su Satya Nadella ziyareti kapsamında ayrıca ODTÜ Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Tekno-girişimciler ve yatırımcılarla da bir süre sohbet etti.

  Microsoft un CEO su Nadella nın ODTÜ ziyareti #4

  Microsoft un CEO su Nadella nın ODTÜ ziyareti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir