Petrol
103
0.14%
Euro
17.4449
-0.13%
Dolar
16.9904
0.10%
Altın
963.55
0.07%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
343.374
2.90%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  PlayStation 5 kolunun fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı

  PlayStation 5 kolunun fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı

  Sony'nın yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in yeni oyun kolunun fiyatı sızdırıldı.
  • Haber Merkezi
  • 19.05.2020 - 17:56

  Sony, piyasaya süreceği yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile birlikte Stadia ve Xbox gibi rakipleriyle büyük bir rekabete girecek.

  Oyunseverlerin merakla beklediği PlayStation 5'in tasarımı hakkında şimdiye kadar birçok iddia ortaya atılsa da henüz Sony tarafından doğrulanan bir bilgi yok.

  Konsolda kullanılacak yeni oyun kolu DualSense ile alakalı bazı özellikler ise zaten ortaya çıkmıştı. Ancak şimdi, oyun kolunun fiyatı ve çıkış tarigi gibi bilgiler sızdırıldı.

  dualsense

  DUALSENSE ÖZELLİKLERİ

  Tasarım olarak PlayStation'ın DualShock kontrolcüsüne oldukça benzeyen yeni DualSense, daha çok yenilenmiş dokunmatik geri bildirim özellikleriyle ön plana çıkıyor. Sony, geri bildirim özelliğini geliştirerek oyunlardaki deneyimin üst düzeye çıkacağını söylüyor.

  Sony, kontrolcünün L2 ve R2 tetiklerinin hassasiyetinin oldukça iyileştirildiğini söylüyor. Örneğin oyuncular tetikleri kullanarak ok fırlatmak istediğinde, yay germe hissiyatını fazlasıyla hissedecek.

  dualsense

  Şarj girişi olarak Type-C kullanacak DualSense'de, herhangi bir hızlı şarj desteğinin olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor. Dahili miktofona da sahip yeni oyun kolunda, kulaklık girişinin olup olmadığı konusunda ise şu an için bir bilgi yok.

  FİYATI ORTAYA ÇIKTI

  PlayStation 5’in DualSense kontrol cihazının 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren satılmaya başlanacağı iddia edildi. Ayrıca kontrol cihazının fiyatı ise Avrupa’da 59.99 euro olacak.

  Sony PlayStation 5'in tanıtım tarihi yaklaşıkça, önümüzdeki günlerde de birçok iddia ortaya atılacak. Ancak şimdilik Sony tarafından fiyatla ilgili doğrulanmış bir bilgi bulunmuyor.

  Instagram: @eshteknoloji

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir