Petrol
86.28
0.83%
Euro
19.7154
0.44%
Dolar
18.6313
-0.02%
Altın
1.083
0.58%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
327.334
1.34%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Putin: Yapay zekada tekelleşen dünyayı yönetir

  Rusya lideri Vladimir Putin, yapay zekanın, kalite ve verimlilik noktasında muazzam avantajlar sağladığını belirtti.
  • AA
  • 31.05.2019 - 04:20
  • Güncelleme : 31.05.2019 - 04:20
  Putin: Yapay zekada tekelleşen dünyayı yönetir

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir, başkent Moskova'da Rus yetkililerle, yapay zeka alanında yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirme toplantısına katıldı.

  Rusya'da yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesine büyük önem verilmesi gerektiğini belirten Putin, "Yapay zeka alanına ilişkin araştırmaların bütçesini katlamamız gerekiyor. Ayrıca, özel girişimlerin de önünü açmak için adımlar atılması lazım." diye konuştu.

  Putin: Yapay zekada tekelleşen dünyayı yönetir #1

  YAPAY ZEKA İLE DEVASA VERİ ANALİZİ

  Yapay zekanın, hızlı karar alma mekanizmaları üzerinden gerçek zamanlı olarak devasa verileri analiz edebildiğine işaret eden Putin, "Bu da kalite ve verimlilik noktasında muazzam avantajlar sağlıyor. Yapay zeka alanında tekelleşen dünyayı yönetir." dedi.

  Putin: Yapay zekada tekelleşen dünyayı yönetir #2

  "DÜNYANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK"

  Yeni ürünlerin ve çözümlerin üretilmesine yönelik gelişmelerin hızla arttığını aktaran Putin, "Teknolojide liderlik ve özellikle yapay zeka teknolojisinde küresel anlamda rekabet yaşanıyor. Dünyanın geleceğini belirleyeceği için teknolojik kalkınmanın anahtar rotalarından birisi yapay zekadır." değerlendirmesinde bulundu.

  Putin: Yapay zekada tekelleşen dünyayı yönetir #3

  "YAPAY ZEKADA DA BAĞIMSIZ OLMALIYIZ"

  Putin, çok sayıda ülkenin yapay zeka stratejilerini belirlediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

  "Yapay zeka alanında teknolojik bağımsızlığımızı güvence altına almalıyız. Bu, ekonomimiz, ticaretimiz, Rus vatandaşlarının yaşam kalitesi, ülkemizin güvenliği ve savunması için en önemli unsur. Herhangi bir sanayi alanında maksimum etkiyi sağlayacak küresel çözümler bulmak zorundayız."


  Görüş Bildir