Petrol
111.04
0.23%
Euro
17.3018
1.56%
Dolar
16.1213
1.23%
Altın
968.1
2.04%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
474.569
-0.94%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Uygulamaları kapatmak iPhone'un pil ömrünü uzatmıyor

  Uygulamaları kapatmak iPhone'un pil ömrünü uzatmıyor

  Apple'ın tepesindeki isim olan Tim Cook'a uygulamaları kapatmanın şarj ömrünü uzatıp uzatmayacağı soruldu. Gelen cevap "Hayır ve hayır" oldu
  • 12.03.2016 - 12:10

  Uygulamaları kapatmak iPhone un pil ömrünü uzatmıyor #1

  Bazı iOS kullanıcıları, arada sırada açık uygulamaların hepsini birden kapatmanın pil ömrünü iyileştireceği veya cihazın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacağı yönünde bir batıl inanca sahip.

  Bunun doğru olmadığı bir gerçek fakat bir kullanıcı durumun resmi ağızlardan açıklamasını duymak için bu soruyu Tim Cook‘a sordu.

  HAYIR CEVABI

  iOS’te multitasking’in işleyiş mantığı, açık olan her uygulamayı kapatmanın tamamen gereksiz olduğunu gösteriyor.

  Fakat bu konuda resmi bir görüş duymak isteyen bir 9to5Mac okuyucusu konuyu Tim Cook‘a sormaya karar vermiş ve kendisine bir e-posta göndermiş. Caleb (okuyucu), yazdığı e-posta’da Tim Cook’a sık sık açık uygulamaları kapatıp kapatmadığını ve bunun pil ömrüne bir etkisi olup olmadığını soruyor. Beklenen cevap ise Tim Cook’tan değil iOS’in başındaki isim olan Craig Federighi‘den geliyor.

  Log'un haberine göre Cook’a yöneltilen iki soruya “Hayır ve hayır” şeklinde kısa ve net bir cevap yazan Federighi, Caleb’e Apple müşterisi olduğu için teşekkür ederek noktayı koyuyor. Bugüne kadar halen açık uygulamaları kapatmanın bir işe yaradığını düşünenler varsa artık işletim sisteminin sorumlusu olan Apple yöneticisinden bu cevabı aldıktan sonra bu huyunu gönül rahatlığıyla bırakabilir.

  MÜZİK VE GPS'Lİ UYGULAMALAR BİTİRİYOR

  iOS’te en çok pil tüketen uygulamalar, müzik çalma veya GPS’i aktif olarak kullanmaya ihtiyaç duyanlar. Onlar da o an kullanılmadıkları sürece sistem kaynaklarını tüketmez. Elbette arada sırada askıya alınmış uygulamaların yenileme yapıp yapmayacağını genel ayarlardan kontrol etmenizde de yarar var.

  Uygulamaları kapatmak iPhone un pil ömrünü uzatmıyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir