Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
261.650
-6.40%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  WhatsApp, durumlar için yeni bir özelliği test ediyor

  WhatsApp, durumların kullanıcıların etkileşimlerine göre sıralanacağı özelliği test etmeye başladı.
  • Haber Merkezi
  • 14.02.2019 - 11:27
  • Güncelleme : 14.02.2019 - 11:27
  WhatsApp, durumlar için yeni bir özelliği test ediyor

  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durumlar özelliği ile ilgili yeni bir özellik test ediyor. Şirket, yeni test ettiği özelliği sayesinde durumları artık kronolojik sıraya göre değil, alaka düzeyine göre sıralayacak.

  İspanya, Brezilya ve Hindistan'daki bir grup iPhone kullanıcı tarafından test edilen yeni özellik, test aşamaları bittikten sonra daha geniş kiltlelere ulaşacak.

  whatsapp

  POPÜLER DURUMLAR EN ÜSTTE GÖSTERİLECEK

  WhatsApp'ın şu anki android ve iOS sürümünde, durumlar yeniden eskiye doğru bir düzende sıralanıyor. Bu nedenle çok sık durum paylaşanlar en üstte, daha nadir durum paylaşanlar ise en alt sıralarda kendine yer buluyor. WhatsApp'ın test ettiği yeni özellik, bu haksızlığı ortadan kaldırarak daha popüler durumların en üstte görünmesini sağlayacak.

  whatsapp

  SIK SOHBET EDİLENLER EN ÜSTTE OLACAK

  WhatsApp, artık durumların gönderilme zamanına bakmayacak. Şirket, kullanıcıların en fazla sohbet ettiği ve en fazla durumlarını kontrol ettiği kişilerin paylaşımlarını en üstte gösterecek. Nadiren sohbet edilen ve durumları kontrol edilen kişiler ise alt sıralarda çıkacak.

  Şirket, iPhone kullanıcıları ile yaptığı testleri bitirdikten sonra android için de testlere başlayacak. Bu yeni durum özelliğinin tam olarak, ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir