Dolar
7.3371
-0.0517%
Euro
8.6754
-0.0311%
Altın
1950.27
-0.1781%
Borsa
1100.26
0%
G. Altın
459.501
-0.3281%
Bitcoin
85938.99
0.9468%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  WhatsApp'ta reklam gösterme yeniden Facebook'un gündeminde

  WhatsApp'ta reklam gösterme yeniden Facebook'un gündeminde

  Facebook, önümüzdeki yıllarda WhatsApp'ta reklam yayınlamayı yeniden gündemine aldı.
  • Haber Merkezi
  • 24.04.2020 - 14:14
  WhatsApp'ta reklam gösterme yeniden Facebook'un gündeminde

  2014 yılında 19 milyar dolar ödeyerek WhatsApp'ı satın alan Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in, bu parayı uygulamada reklam göstererek çıkaracağı konuşuluyordu.

  Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Facebook Pazarlama Zirvesi'nde açıklamalar yapan şirket,  2020 yılından itibaren WhatsApp durumlar bölümünde reklam gösterileceğini resmi olarak ilk defa açıklamıştı.

  whatsaoo

  KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERDİ

  WhatsApp, her ne kadar yalnızca durumlar bölümünde reklam göstereceğini açıklasa da bugüne kadar sade ve reklamsız arayüzüyle kolay bir kullanıcı deneyimi sunan uygulamaya reklam gelecek olması, oldukça büyük tepkilerin gelmesine neden oldu.

  FACEBOOK, REKLAM GÖSTERMEKTEN VAZGEÇTİ

  Facebook, daha sonra gelen tepkiler nedeniyle WhatsApp uygulamasında reklam göstermekten vazgeçti. Ayrıca WhatsApp reklamları için şirketin kurduğu ekibin de dağıldığı söylendi.

  whatsapp

  REKLAM İŞİ YENİDEN FACEBOOK'UN GÜNDEMİNDE

  Yeni gelen bilgiye göre ise Facebook, WhatsApp'ta reklam gösterme planlarından henüz vazgeçmiş değil. Konu hakkında açıklama yapan bir Facebook sözcüsü, WhatsApp'ın durumlar bölümüne eklenecek reklamların, şirket için bir fırsat olduğunu açıkladı.

  Şirket, kullanıcılara hangi tür reklamların gösterileceğini belirlemek için ise kullanıcıların Facebook ve WhatsApp hesaplarını eşleştirecek.

  Facebook'un mesajlaşma uygulamalarını birleştirme planlarından daha önce sizlere bahsetmiştik. Yani WhatsApp reklamları; Instagram, Messenger ve WhatsApp mesajlaşma uygulamalarının birleştirilmesinden sonra gösterilecek.

  facebook

  UZUN YILLAR ALABİLİR

  Uzmanlara göre Facebook'un, mesajlaşma platformlarını birleştirmesi yıllar alabilir. Bu nedenle WhatsApp'ta uzun bir süre daha reklam gösterilmesi beklenmiyor. Ancak yine de Facebook, kararını hızlı bir şekilde değiştirerek kullanıcılara sürpriz yapabilir.

  Instagram: @eshteknoloji

  Görüş Bildir