Euro
10.1765
0.36%
Dolar
8.6708
0.28%
Altın
491.7
0.75%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.350
-7.31%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  YouTube, yeni mavi öneri balonlarını test ediyor

  YouTube, videoların altında beliren mavi etiket balonları getirmeye hazırlanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 17.01.2019 - 09:17
  • Güncelleme : 17.01.2019 - 09:17
  YouTube, yeni mavi öneri balonlarını test ediyor

  YouTube, videolara göz atmaya yardımcı olmak için, anahtar kelimeler ve ilgili konular öneren mavi kabarcık balonlarını test ediyor. Yeni gelecek olan bu video önerisi biçimi, hem mobil hem de masaüstü kullanıcıları için şu an deneme aşamasında.

  Kullanıcıların önerileri filtrelemelerine yardımcı olacak bu yeni özellik, videoların hemen altında beliriyor. Öneri balonları, şu anda sadece sınırlı sayıda YouTube kullanıcısı ile test ediliyor.

  youtube

  ETİKET BALONLARI

  Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi videonun hemen altında 4 farklı etiket beliriyor.  Örneğin kanalla ilgili videolar etiketi, kullanıcının izlemekte olduğu videonun kanalındaki bazı videoları veya o kanalın geçmişte ürettiği benzer videoları size sunuyor.

  youtube

  ÖNERİLEN VİDEOLAR SORUNU

  YouTube'daki önerilen videolar, birçok kullanıcının eleştirilerine maruz kaldı. Çünkü kullanıcılara göre YouTube'daki önerilen videoların, izlenen videolarla bir ilgisi bulunmuyor. YouTube, şu anda test ettiği bu öneri balonları ile bu sorunu az da olsa ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Şirket CEO'su Susan Wojcicki, “Video önerilerimizin çalışma şeklini geliştirmeye devam etmek için yaptığımız birçok şey var.” diye konuştu.

  Yeni öneri balonlarının test aşaması tamamlandıktan sonra, dünyadaki bütün kullanıcıların erişimine açılması bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir