taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3973
6.1626
1223.5
91686.35
212.625

The New York Times'tan Zarrab'la ilgili Türkçe tweet

Amerika'da yayın yapan The New York Times gazetesi, Zarrab davasıyla ilgili alışılmışın aksine Türkçe tweet attı.

Haber Merkezi | 28.11.2017 - 19:14..
The New York Times'tan Zarrab'la ilgili Türkçe tweet

İlerleyen günlerde jürili duruşmaların başlayacağı kamuoyunda 'Zarrab Davası' olarak bilinen dava öncesinde The New York Times gazetesi şaşırtan bir tweet attı.

TÜRKÇE TWEETLER

Gazete, Twitter'da dünyadaki gelişmelerin paylaşıldığı "nytimesworld" hesabından Reza Zarrab'la ilgili haberi Türkçe "Reza Zarrab suçunu kabul etti ve Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacak" yazarak paylaştı ve ardından da bir yorum ekledi: "Reza Zarrab'ın suçlamaları kabul etmesi Türkiye - ABD ilişkilerine olumsuz etki edebilir".

Öte yandan bu hesaptan İngilizce paylaşım yapan sayfanın bu haberi özellikle Türkçe paylaşması ise dikkatlerden kaçmadı.

The New York Times'tan Zarrab'la ilgili Türkçe tweet

SEBEBİ SORULDU, YANIT VEREMEDİLER

AA muhabirinin ulaştığı NYT medya bölümü yetkilisi, "Neden devam eden ve kritik bir davayla ilgili istisnai olarak Türkçe bir paylaşımda bulunma gereği duydunuz?" şeklindeki soruya, "Bazen farklı dillerde de paylaşım yapıyoruz." yanıtını vermekle yetindi.

Aynı yetkili, AA muhabirinin, "Devam eden bir davayla ilgili bu tür paylaşımlarınız siyasi bir ajandanızın olduğu yorumlarını haklı çıkarmıyor mu?" şeklindeki sorusuna ise, "Bizim bu davayla ilgili herhangi bir siyasi ajandamız yok." cevabını verdi.

Söz konusu Twitter paylaşımlarının bir Türk çalışan tarafından mı yoksa Türkçe bilen bir Amerikalı tarafından mı hazırlandığı sorusuna önce yanıt vermek istemeyen yetkili, daha sonra paylaşımların "Türkçe bilen bir ABD'li" tarafından hazırlandığını belirtti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir