taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7489
6.3881
1478.36
108658.98
273.514
42287.51

TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Avrupa Yayıncılar Birliği'nin saptıkları değerlerine dönmeleri halinde Eurovision Şarkı Yarışması'na katılabileceklerini belirtti.

AA | 05.08.2018 - 09:36..
Whatsapp ile paylaş
TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen, öğrencileri, alanında uzman isimler, akademisyenler ve kanaat önderleriyle bir araya getiren "Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi"nde, öğrenim ve iş hayatındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

TRT'nin tarihinin 1927'ye dayandığına değinen Eren, "Neredeyse 100 yılı doldurmuş bir kurumun kendi geleneği, kendi kültürü, kendi alışkanlıkları oluyor. TRT'nin de bir kurum kültürü var. TRT, yine de tek bir karakter olarak değil, bir aile olarak tasvir edebileceğimiz bir kurum." diye konuştu.

TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız

"EUROVİSİON'DAN BAŞKA ÜLKELER DE ÇIKTI"

TRT Genel Müdür İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması'na ilişkin soruya şu karşılığı verdi:

"Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision'la ilgili olarak 'Siz saptınız değerlerinizden.' dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var. O düzelirse tekrar Eurovision'a gireriz."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir