Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Otobüs şoförüne döner bıçağıyla saldırı anı kamerada

  Malatya'da, ayağının ezildiğini iddia eden Yusuf Ş. adlı bir kişi, otobüs şoförü Önder Boyun'a döner bıçağıyla saldırdı. Gözaltına alınan kişi, 1 gün sonra serbest bırakıldı.
  • DHA
  • 17.07.2018 - 07:43

  Otobüs şoförüne döner bıçağıyla saldırı anı kamerada

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım hizmetleri'nde görevli otobüs şoförü Önder Boyun (35), geçen cuma günü Koyunoğlu Mahallesi'ndeki duraktan yolcu alıp hareket ettikten sonra bir kişinin aracı yumrukladığını farketti.

  Boyun, otobüse yetişmek istediğini düşündüğü bu kişi için aracı durdurarak kapıyı açtı. Otobüsün ayağını ezdiğini öne süren Yusuf Ş. ile şoför arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından belinden döner bıçağını çıkaran Yusuf Ş. iddiaya göre "Kelleni alırım senin" diyerek küfür ve hakaretler yağdırarak şoför Boyun'a saldırmak istedi.

  Otobüs şoförüne döner bıçağıyla saldırı anı ViDEO

  ARKADAŞLARI ENGELLEDİ

  Saldırgan, kendisini engellemeye çalışan diğer yolcuları da bıçakla tehdit etti. Yaşanan arbede sırasında Boyun, kolundan yaralanırken, saldırgan Yusuf Ş. ise arkadaşları tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

  SERBEST BIRAKILDI

  Şikayet üzerin polisin yaptığı çalışma sonucu saldırgan Yusuf Ş. yakalanarak gözaltına alındı. Boyun hastaneye kaldırılırken, ifadesinde alkollü olduğunu öne süren Yusuf Ş.'nin ise sorgusunun ardından 1 gün sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

  OLAY ANINI ANLATTI

  Olayın şokunu atlatamayan 7 yıllık şoför Önder Boyun, olayı şöyle anlattı:
  "Her zamanki gibi; yolcumuzu indirip bindirirken, arkadan arabanın yumruklandığını gördüm. Yolcudur, otobüse yetişmek için koşuyor diye bekledim. Vatandaş geldi. Ön kapıyı açtım binmesi için. 'ne oluyor' diye bağırdı bana. Ne oluyor dedim, neden otobüsü yumrukluyorsun dedim. 'Ayağımı ezdin' dedi. Ben de ister istemez 'ayağının neresini ezdim göster bana, seni hastaneye götüreyim, ambulans çağırayım dedim. 'Ayağımı ezdin lan' diye bağırmaya başlayınca, hani araç içerisindeki yolcular da korktu, ben kapıyı kapatmak istedim. Tam kapı düğmesine bastığımda belinden çıkardığı döner bıçağıyla üstümüze saldırdı. Orada bizi korumak için gelen vatandaşlara da saldırdı. Elindeki bıçağın büyük olması nedeniyle vatandaşlar geri çekilmek zorunda kaldı. Bizim görevimiz onları korumak, sağ salim yerlerine yetiştirmek. Bıçağı sallayınca kendimi korumak için kolumu kaldırdım. Zaten boynuma doğru salladı bıçağı kolumu kaldırdığımda koluma değmiş. Bende görmedim kesildiğini kolumun yolcuların söylemesi üzerine fark ettim. Zaten ondan sonrasında hastanede açtık gözümüzü."

  DAHA ÖNCE DE SALDIRIYA UĞRADI

  Benzer olayı 2 ay önce de yaşadığını belirten Önder Boyun, kartı okumayan bir kişinin saldırısına uğradığını belirterek, "Arkadaşa 'kartın boş' dediğim için bağırdı, 'Eşek gibi götüreceksin, senin görevin bu' deyince ister istemez biz de kızıyoruz, hakaret ettiği için. O an eline geçirdiği sopayla elime vurdu ve parmağım kırıldı." diye konuştu.

  Görüş Bildir