Euro
14.3891
-0.55%
Dolar
12.7363
-0.62%
Altın
731.86
-0.43%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
730.703
0.44%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Anne babaları intihar eden ikizler borç batağında

  Antalya'da 2012 yılı başında, tartışma sonrası peşpeşe denize atlayarak boğulan Deniz ve Sabit Dumlupınar çiftinin 4 yaşındaki ikizleri, milyonlarca liralık borçla karşı karşıya kaldı.
  • 18.09.2014 - 12:48
  Anne babaları intihar eden ikizler borç batağında

  Anne babaları intihar eden ikizler borç batağında #1

  İstanbul’dan Antalya’ya yazlıklarına gelirken, 2012 yılbaşı gecesini Afyonkarahisar’da 5 yıldızlı otelde kutlayan ve burada tanıştıkları bir çifti Antalya’ya davet eden Deniz ve Sabit Dumlupınar çifti, 6 Ocak 2012 akşamı ikiz bebeklerini bir yakınlarına bırakıp konuklarını akşam yemeğine götürdü. Restoranda alkol alıp eğlenen Dumlupınar çifti, ilerleyen saatlerde tartıştıktan sonra fırtınalı gecede peş peşe denize atlayıp dalgalar arasında kayboldu. Müteahhit 46 yaşındaki Sabit Dumlupınar’ın cesedi denize atladıkları yerden 40 kilometre uzaklıktaki Kemer İlçesi açıklarında 9 Ocak günü, eşi 45 yaşındaki Deniz Dumlupınar’ın cesedi ise 14 Ocak günü Konyaaltı sahilinde bulundu.

  "ONLAR KUŞ OLUP CENNETE GİTTİ"

  Deniz ve Sabit Dumlupınar çiftinin kendi adlarını taşıyan, şu an 4 yaşındaki ikiz çocuklarının bakımını, Konyaaltı İlçesi’nde oturan teyzeleri Semiha Eğmen üstlendi. O tarihte ikizlerin 14 aylık olduğunu aktaran Semiha Eğmen, "Daha konuşmasını bile bilmiyorlardı. Annelerini ve babalarını olaydan sonra bir daha göremeyince sürekli ağlıyorlardı. Gece sabahlara kadar ağladıkları oldu. O günleri atlattık artık. Çocuklar bana alıştı. Annelerini ve babalarını sorduklarında ’Onlar kuş olup cennete gitti. Gelemiyorlar’ dedim. Onlar da böyle biliyor" dedi.

  Anne babaları intihar eden ikizler borç batağında #2

  DAVALARLA BOĞUŞUYOR

  Çocuklara annelik ve babalık ederken bir taraftan da mahkemelerde hukuk savaşı verdiğini belirten Semiha Eğmen şunları anlattı: "Çocukların annesiyle babası vefat edince herkes paranın peşine düştü. Her yerden alacaklı ortaya çıktı. ’Alacağım var’ diyen geldi. Çiftin İstanbul’daki evlerinin eşyalarına haciz konuldu. Sabit Bey'in ortak olduğu şirtekle ilgili çocukların vasisi olarak benim adıma sahte imza atılmış. Bununla ilgili hukuki süreç devam ediyor. Ayrıca Sabit Dumlupınar’ın 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu çıktı. Bunun üzerine biz tereke davası açtık. Mirasın reddini istedik. Bununla ilgili de hukuki süreç devam ediyor."

  "KİMSENİN YETİM METİM DÜŞÜNDÜĞÜ YOK"

  Çocuklara annelerinden miras kalan otomobilin bile trafik ekiplerince çekildiğini, uzun süre bu aracın geri verilmesi için mücadele ettiğini belirten Eğmen, çocuklara annelerinden kalan Konyaaltı’ndaki evin emlak vergisini bile ödeyemediklerini söyledi. Emeklilere tanınan emlak vergisi muafiyetinin yetimlere de tanınmasını talep ettiklerinde Konyaaltı Belediyesi’nden olumlu yanıt alamadıklarını kaydeden Eğmen şöyle konuştu: "Kimsenin yetim metim düşündüğü yok. Fakat iyi insanlar da var. Örneğin çocukların durumuna üzülen avukat Erkan Karasu ile arkadaşları Bülent Bey ile Şahika Hanım, bize hukuki konularda destek oluyor. Tek kuruş menfeatleri olmadan çocukların hakları için çalışıyorlar." Semiha Eğmen, çocuklara babalarından yetim maaşı bağlatabilmek için SGK’ya açtıkları davanın da Yargıtay aşamasında olduğunu söyledi.

  Anne babaları intihar eden ikizler borç batağında #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir