Petrol
85.93
2.43%
Euro
19.3744
0.60%
Dolar
18.6325
0.04%
Altın
1.05
0.82%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
313.431
1.65%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Aşırı sıcaklar İzmir'de hayvanları da bunalttı

  İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda yaşayan hayvanlar, 44 derecelik sıcaklardan korunmak için sudan çıkmıyor.
  • İHA
  • 20.06.2016 - 15:27
  Aşırı sıcaklar İzmir'de hayvanları da bunalttı

  Aşırı sıcaklar İzmir de hayvanları da bunalttı #1

  Son günlerde yükselen sıcaklık değerleri insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Termometrelerin 44 dereceyi göstermesiyle harekete geçen İzmir Doğal Yaşam Parkı yetkilileri, geçtiğimiz yıllarda da uygulanan dondurulmuş yiyecek yöntemine başvurdu.

  YİYECEKLERİ BUZLU VERİLDİ

  Sıcak hava nedeniyle iştahları kapanan hayvanların beslenme alışkanlıklarına göre hazırlanan yiyecekler, buz kalıplarının içerisinde donduruldu. Bu buz gibi menüyü iştahla yiyen park sakinleri, hem serinledi hem de karınlarını doyurdu. İzmirlilerin çok sevdiği filler Begümcan, Deniz ve İzmir dondurulmuş yiyecekleri hortumuyla kavrayarak afiyetle yedi. Fil ailesinin yanı sıra halka kuyruklu lemurlar, sırtlanlar ve boz ayılar da buzlu gıdalarla serinledi.

  Aşırı sıcaklar İzmir de hayvanları da bunalttı #2

  "SICAKLAR OLUMSUZ ETKİLİYOR"

  İzmir Doğal Yaşam Parkı Biyoloğu Serkan Eğrilmez, sıcaktan bunalan park sakinlerinin, dondurulmuş yiyeceklerin yanı sıra barınaklarındaki havuzlara girerek de serinlediklerini söyledi. Eğrilmez, “Hayvanlara doğal koşullar sağladık. Bu kadar sıcaklar onları da olumsuz etkiliyor. Bazen fıskiyelerle onları ferahlatıyoruz, bazen de bugün olduğu gibi dondurma kalıpları hazırlıyoruz. Barınaklarında hoşça vakit geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

  Hayvanların 44 derecede dondurma keyfi VİDEO

  Aşırı sıcaklar İzmir de hayvanları da bunalttı #3

  Aşırı sıcaklar İzmir de hayvanları da bunalttı #4


  Görüş Bildir