Euro
10.1406
0.81%
Dolar
8.6413
1.35%
Altın
486.75
1.3%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
406.630
0.59%
22ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 22 C

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti

  Elazığ'da yaşayan emekli hemşire, yıllar önce kaybettiği eşinin arkadaşlarının banka kredisine kefil oldu. Hemşire, 19 daireli 7 katlı apartmanını ve 9 otomobilini kaybetti.
  • İHA
  • 26.01.2019 - 17:47
  • Güncelleme : 26.01.2019 - 17:47
  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti

  Elazığ’da 68 yaşındaki emekli hemşire Güngör Atıcı, sokaklarda el işi örüp, satıyor. Atıcıyı bu hale düşüren ise eşinin arkadaşlarının banka kredilerine kefil olması.

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti #1

  SOKAKLARA DÜŞTÜ

  19 daireli 7 katlı apartmanı, 5 evi ve 9 otomobili olan Atıcı, bunların tamamını kefil olduğu için kaybedip sokaklara düştü. Yazın sıcakta, kışın soğukta sokakta el işi yapan Atıcı, Elazığ Belediyesi'nin kurduğu hayır çarşısında kendisine verilen odada yaşamını sürdürüyor.

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti #2

  "BAŞARILI BİR HEMŞİREYDİM"

  1960’ta Ankara’ya gittiğini anımsatan emekli hemşire Güngör Atıcı, "Celal Bayar’ı görmeyi çok istiyordum. Okumak istediğimi söyledim. Beni sağlık kolejine kayıt etti. 20-25 yaşındaydım. Sağlık kolejini bitirdim. Çeşitli yerlerde hemşirelik görevini yaptım. 1966’dan 2005’e kadar çalıştım. 70 bin tane doğum yaptırdım. Çok başarılı bir hemşireydim." diye konuştu.

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti #3

  EŞİNİ TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİ

  Eşinin müteahhit olduğunu aktaran Atıcı, "1991 yılında trafik kazasında hayatını kaybetti. Her şeyim vardı. 'Bana kefil ol' diyenlere kefil oldum. Kimse benim elimden tutmadı. Elazığ’a geldim. 7 katlı 19 daireli evim, 9 tane arabam vardı. Oğlum bunları kiraya veriyordu, akşam elime çok para geçiyordu. Bunların hepsini sattım ve şimdi oturacak bir odam bile yok." dedi.

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti #4

  TERMİNAL MESCİDİNDE UYUDU

  Elazığ’a geldiğinde terminalin mescidindeki halıda yattığını ifade eden Atıcı, "3 yıl orada kaldım. Belediye başkanının yardımıyla bana hayır çarşısında bir oda verildi. 4 yıldır oradayım. Belediye beni idare ediyor. Bana burada imkan verip, para kazanmama izin verdiler. Geçirdiğim trafik kazası sonucu 5 bin lira borcum var. Şimdi o borç, 29 bin oldu. Emekli maaşımın üzerinde 48 bin lira borç var. Sabahtan akşama kadar lif yapıyorum. Patik ve bere, atkı, hırka yapıyorum. Elazığ halkını seviyorum. Bana yardımcı oluyorlar. Çalışmayı severim, marifetliyim. Boş oturmaktansa günlüğümü çıkarayım." şeklinde konuştu.

  Dostlarına kefil oldu, tüm mal varlığını kaybetti #5

  300 BİN LİRA BORCU VAR

  Kış şartlarında çok üşüdüğünü söyleyen Atıcı, "Hastaneye götürdüler. Ateşim 38 dereceydi. Her tarafım ağrıyordu. Doktor bana 'çok üşütmüşsün' dedi. Bu soğuk havalarda çalışmak çok zor. Üşümemek için kat kat giyiniyorum. Bu şartlar altında çalışmak çok zor. Çok fazla kredi çektik. Şu anda 300 bin lira borcum var. Elazığ’ın insanlarını seviyorum. Türkiye’nin ve Elazığ’ın devlet ve zenginlerinden beni bu sıkıntıdan kurtarmalarını istiyorum." ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir