Petrol
94.24
-0.19%
Euro
18.2023
0.08%
Dolar
18.5775
-0.03%
Altın
1.021
-0.14%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
373.480
-1.73%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı

  Adana’da aylık bin lira karşılığı bakıcıya bırakılan 5 yaşındaki engelli kız çocuğu, anne ve babası tarafından istenmeyince sevgi evlerine bırakıldı. Anne ve baba hakkında işlem başlatıldı.
  • İHA
  • 28.04.2018 - 09:41
  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı

  Yüreğir ilçesinde yaşayan Ahmet Ü. ile Bedriye K. (22) 6 yıl önce evlendi. Çift, dünyaya yüzde 50 zihinsel engelli olarak gelen kız bebeklerine ‘Ayşe’ ismini verdi.

  Şiddetli geçimsizlik yaşayan çift 2015 yılında boşandı ve mahkeme çocuğun velayetini anneye verdi.

  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı #1

  ANNE ÇOCUĞUNU NE ARADI NE SORDU

  Anne Bedriye K. kız çocuğuna bakamayınca ona bakması için L.U. isimli bir kadınla aylık bin liraya anlaştı. Ancak aradan 1.5 ay geçmesine rağmen Bedriye K. kızını ne aradı, ne sordu, ne de bakıcıya para verdi. Bunun üzerine L.U. anneyi arayıp kızını almasını istedi. Anne parayı vereceğini söyleyip oyaladı ancak bir türlü ne para verdi ne de geldi.

  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı #2

  BABASI YURDA BIRAKILMASINI İSTEDİ

  L.U. bu kez de kızın babasına ulaşıp engelli çocuğunun 1.5 aydır kendisinde olduğunu, eski eşinin para vereceğini söylediğini ancak vermediğini belirtip kızı gelip almasını istedi. Baba da kızı almayacağını, yurda vermesini istedi.

  L.U. anne ve babanın bu duyarsızlığı karşısında kız çocuğunu polis merkezine götürüp durumu anlattı.

  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı #3

  AİLESİ BIRAKTI, POLİS SAHİP ÇIKTI

  Polis merkezi ekibi L.U.’nun ifadesini aldıktan sonra Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Gelen ekipler yüzde 50 zihinsel engelli olan, yürümekte ve konuşmakta güçlük çeken kız çocuğunu alarak sevgi evlerine götürdü.

  Ailesinin istemediği engelli kız çocuğuna polis sahip çıktı #4

  "ANNE GİTTİ"

  Yürümekte zorluk çeken küçük kız, polislerin koluna girerek polis otosuna doğru yürümeye başladı. Kendisini görüntüleyen gazetecilerin “Annen nerede?” sorusuna “Anne gitti” diye cevap vermesi yürekleri dağladı.

  Küçük Ayşe sevgi evlerine teslim edilirken polisin ulaştığı anne ve baba hakkında "aile yükümlülüğünü ihlal" suçundan işlem başlatıldı.

  "ÜCRETİ GECİKTİRDİĞİm İÇİN BAKICI POLİSE GÖTÜRDÜ"

  Polis tarafından iddialarla ilgili ifadesi alınan anne Bedriye K. ise bakıcının söylediklerinin doğru olmadığını söyledi. Kızını 1,5 aydır almadığı iddiasının gerçek olmadığını belirten Bedriye K., ücretini geciktirdiği için bakıcının kızını polise götürdüğünü ileri sürüp, kızının kendisine verilmesini istedi. Baba Ahmet Ü. de İstanbul'da bir denizcilik şirketinde çalıştığını, iş nedeniyle gelip, kızını alamayacağını söyledi.

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri ise küçük kızın geçici olarak Sevgi Evleri'ne yerleştirildiğini, annenin çocuğunu istediğini ancak inceleme sonucunda kesin kararın verileceğini bildirdi.


  Görüş Bildir