Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
711.975
1.40%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Gaziantep'te bir kişi ölüden borcunu istedi

  Gaziantep'te eczanede çalışan Ali Ayık isimli kişi, ölü kişinin mezarına giderek borcunu istedi.
  • 08.09.2014 - 12:00
  Gaziantep'te bir kişi ölüden borcunu istedi

  Vatan Mahallesi'nde bir eczanede kalfa olarak çalışan Ali Ayık, geçen temmuz ayında aynı mahallede kuyumculuk yapan komşusu Yusuf Kılıçparlar ve oğlu Ayhan Kılıçparlar'ın talebi üzerine, birikimi olan 5 bin lira ve 2 çeyrek altını borç olarak verdi.Gaziantep te bir kişi ölüden borcunu istedi #1

  5 BİN LİRA BORÇ VERMİŞTİ

  Oğlu üniversiteyi kazanınca kayıt masrafları için verdiği para ve altınları isteyen Ali Ayık, kuyumcu Kılıçparlar'ın işyerinin kapalı olduğunu gördü. Ali Ayık'ın, telefonla ulaştığı Kılıçparlar, işyerini kapattığını ama borcunu kısa sürede ödeyeceğini söyledi. Aradan geçen 2 aylık sürede Yusuf Kılıçparlar'a bir daha ulaşamayan Ayık, yaptığı girişimlerin sonuçsuz kalması üzerine çareyi Yusuf Kılıçparlar'ın 2013 yılında ölen oğlu Kökmen Kılıçparlar'ın mezarına mektup bırakmakta buldu.

  "YALAN DÜNYADAN ASIL DÜNYAYA" MEKTUBU

  Ayık, ulaşamadığı kişinin geçen yıl ölen oğlunun mezar taşına 'Yalan dünyadan asıl dünyaya' başlıklı bir mektup yapıştırdı ve alacağının ödenmesini istedi. Ayık, yıllardır eczanede çalıştığını ve eczacı olması için Bulgaristan'da özel bir üniversiteye göndereceği oğlunun eğitim masrafı için yaptığı birikimi borç verdiği komşusundan geri alamadı.

  Gaziantep te bir kişi ölüden borcunu istedi #2

  "5 BİN LİRA VE 2 ÇEYREK ALTINIMI VERDİM"

  Ali Ayık, "Çok uzun zamandır komşuluk yapıyorduk ve ağabey kardeş gibiydik. Zaman zaman altın alacakları zaman benden para alırlar, altını satınca da paramı verirlerdi. Son olarak para istediklerinde biriktirdiğim 5 bin lirayı ve bir akrabamızın 2 çeyrek altınını verdim" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir