Euro
10.7839
0.31%
Dolar
9.2375
0.28%
Altın
530.79
0.57%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
595.580
0.05%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C
  Senegalli yolcuya 'terörist misin' diye sordu

  Senegalli yolcuya 'terörist misin' diye sordu

  Atatürk Havalimanı’ndan aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsünün yaptıkları, pes dedirtti. Yolcusuna "Terörist misin?" diyen sürücü bir de bahşiş istedi.
  • İHA
  • 22.03.2019 - 09:14
  • Güncelleme : 22.03.2019 - 09:14

  Senegal’den Türkiye'ye gelen Ousmane Alyly isimli turist, Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek için ticari bir taksiye bindi.

  Taksiye bindiği esnada, sürücüden taksimetreyi açmasını isteyen Ousmane Alyly ile sürücü arasında tartışma yaşandı. Sürücünün, taksimetreyi açmayarak ödemeyi dolar üzerinden istemesi üzerine tartışma büyüdü.

  Bunun üzerine sürücü, aracına aldığı Ousmane Alyly’e hakaret yağdırarak, şiddet uyguladı.

  "TERÖRİST MİSİN?"

  Yol boyunca turisti taciz eden taksici, "Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya?” diyerek aşağıladı. Kendisine hakaretler yağdırarak, 'terörist' diyen sürücüden rahatsız olan Ousmane Alyly, taksiciden aracı durdurmasını istedi.

  Taksiciden aracına binen Senegalli turiste şok sözler İZLE

  BAHŞİŞ DE İSTEDİ

  Ousmane Alyly’in tüm ısrarlarına rağmen taksiyi durdurmayan ve Aksaray’a kadar Ousmane Alyly’e hakaretler yağdıran sürücü, Aksaray’a geldiğinde ise ödemeyi istedi. Taksimetrede 48 lira yazdığı için 100 lira veren Ousmane Alyly, para üstünü istedi. Sürücü ise para üstünü verme karşılığında 10 lira bahşiş istedi. Turistin direnmesine karşı ısrarla bahşişi isteyen sürücü, alamayacağını anlayınca para üstünü vererek uzaklaştı.

  ŞİKAYETÇİ OLDU

  Yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Senegalli turist, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu. Başından geçenleri anlatan Ousmane Alyly, “Ben Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek için ticari taksiye bindim. Taksiye bindiğimde şoför bana, '20 dolar ver' dedi. Ben de 'benim 20 dolarım yok, Türk parası var.' dedim. 'Taksimetreyi aç, ne kadar yazarsa ben sana o kadar para veririm' dedim. Bana küfür etti, 'terörist misin?' dedi. Bana çok küfürler etti, bana vurdu. Bende videoya çektim. Polis Karakoluna gittim. Şikayet ettim. Arabadan inerken para veriyordum, ısrarla euro istedi. Ben de 'vermem sana Türk parası vereceğim' dedim. Sonra taksimetre 48 lira yazdı, ben 100 lirayı verdim. Bahşiş istedi. 50 lirasını aldı, geri kalanı da geri aldım.” diye konuştu.

  Senegalli yolcuya terörist misin diye sordu  #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir