Petrol
95.95
1.09%
Euro
18.3233
0.45%
Dolar
17.9555
0.24%
Altın
1.031
0.85%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.961
3.41%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Yüzücü Caner Ekin kraliçeyi ağlattı

  Asya Kıtası’ndan Avrupa Kıtası’na geçilen İstanbul Boğazı’ndaki yüzme yarışması bugün yapıldı. Down Sendromlu milli yüzücü Caner Ekin'in yarışı sırasında, yarışmayı izlemeye gelen Olimpiyatların Kraliçesi lakabıyla anılan Inge De Bruijin gözyaşlarını tutamadı.
  • 21.07.2014 - 03:30
  Yüzücü Caner Ekin kraliçeyi ağlattı

  Yüzücü Caner Ekin kraliçeyi ağlattı #1

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 26’ıncısı "Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması" adıyla yapılan organizasyonda Hasan Emre Musluoğlu 41.26’lık derecesi ile birinci oldu. Hasan Emre Musluoğlu bu son başarısı ile yarışı üst üste 5 kez kazanmış oldu. 6,5 kilometrelik zor parkurun ikincisi geçen yıl olduğu gibi Bertuğ Coşkun oldu. Rusya’dan Egor Savchenko ise üçüncülüğü kazandı.

  Yüzücü Caner Ekin kraliçeyi ağlattı #2

  TERS AKINTIYA YAKALANDI

  Down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin bu yıl da Boğaz’daki yarışta yer aldı. Ancak Caner Ekin, bitiş şatına yaklaşık 10 metre kala ters akıntıya yakalandı. Yorgunluğun da etkisiyle Caner Ekin kulaç atmada zorluk çekti. Tam bu sırada yarışı Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda izleyenler Caner Ekin’e alkışlarıyla destek verdi. Görevliler de seslenerek Caner Ekin’e yardım etti. Caner’in ters akıntıya karşı verdiği mücadele herkesi heyecanlandırdı. Yarışın onur konuğu Olimpiyat ve Dünya şampiyonu Inge De Bruijin de heyecanlandı ve protokol tribünündeki yerinden kalktı. Olimpiyatların Kraliçesi lakabıyla anılan Inge De Bruijin, bağırarak gücünü toplayan Caner Ekin’in mücadelesinden etkilendi ve gözyaşlarını tutamadı. Caner Ekin, son bir gayret gösterdi ve üzerine gelen akıntıyı yendi. Caner’in yarışı başarı ile bitirmesi herkesi sevindirdi.

  45 ÜLKE 1749 YÜZÜCÜ

  Yarışa 45 ülkeden 450’si kadın 1749 yüzücü katıldı. Yüzücüler Şehir Hatları İşletmesi’ne ait Beyoğlu vapuru ile Anadolu Yakası’ndaki Kanlıca Vapur İskelesi’ne getirildi. İskeleye yanaşan vapurun yanına başlangıç şatı çekildi. Saat 10’da Inge De Bruijin yarışın startını verdi. Vapurdaki yüzücüler başlangıç şatına oradan da İstanbul Boğazı’na atladı. Sporcular Baltalimanı Koyu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altı, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Bebek Koyu, Kandilli Burnu, Arnavutköy İskelesi, Vaniköy Galatasaray Adası, Kuleli Askeri Lisesi ve Kuruçeşme Feneri önlerinde kulaç atarak, kuzeyden güneye Asya’dan Avrupa’ya doğru yüzdü. Yarış, Avrupa Yakası’ndaki Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son buldu.

  KÜRSÜDE TÜRK BAYRAĞI AÇTI

  Hasan Emre Musluoğlu kupasını almak için kürsüye çıktığında önceki madalya törenlerinde yaptığı gibi yine Türk Bayrağı açtı. Hasan Emre Musluoğlu’ya birincilik kupasını Hollandalı yüzücü Inge De Bruijin verdi. Yüzmeye 6 ay ara verdiğini söyleyen Hasan Emre Musluoğlu, "Yine de kazandım. Çok mutluyum" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir