taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Yunan Bakan'ın provokasyonu: Gelin alın adaları

Yunanistan Savunma Bakanı haddini aştı. "Ege'deki adalarımız işgal altında" diyen Kılıçdaroğlu'na,"Gel de al" cevabını verdi. Tarihte de benzer bir durum yaşanmış, "Gel demiştin geldik" denilmişti.

DHA | 20.12.2017 - 10:10..
Yunan Bakan'ın provokasyonu: Gelin alın adaları

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye'ye ağır tehditlerde bulunduğunu savundu.

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

Engin Altay, "Coğrafi aidiyeti belirsiz formasyonları, egemenliği belirsiz ada ve adacıklarla ilgili olarak bütün uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak 18 adanın Yunanistan'a ait olduğunu söyledi. Bize 'Gel de al' meydan okumasında bulunmuştur. Panos Kammenos bilmelidir ki, Büyük Atatürk'ün İstanbul işgalinde söylediği, 'Geldikleri gibi giderler' sözüyle kendisine karşılık veriyoruz." dedi.

CHP'den Yunan Bakan'a '18 ada' cevabı

"CESURSAN GEL AL"

Kıbrıs Barış Harekatı'ndan önce Türk vatandaşlarını katlederek Kıbrıs'ı Yunanistan'a bağlamaya çalışan EOKA militanları, bir nizamiye karakolunun duvarına Türkçe olarak “Cesursan gel al” diye yazmışlardı.

20 Temmuz 1974 tarihindeki Kıbrıs Barış Harekatı sonucunda EOKA militanları tek tek öldürülerek temizlenmiş ve duvara Türk askerleri tarafından "Cesursan gel al demiştin; CESURUM, GELDİM, ALDIM…” yazılmıştı.

Yunan Bakan'ın provokasyonu: Gelin alın adaları

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)