Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.922
-0.23%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Boşanma davası açan eşine tecavüz etti

  Antalya'da boşanma aşamasında olduğu eşine tecavüz edip çıplak fotoğraflarını çektiği iddiasıyla yargılanan C.Y. hakkında 39 yıl istendi.
  • DHA
  • 13.03.2017 - 11:41
  Boşanma davası açan eşine tecavüz etti

  Manavgat'ta elektrik ustası C.Y. iddiaya göre geçen yıl Temmuz ayında, boşanma aşamasında olduğu eşi 30 yaşındaki B.Y.Y.'yi tüfekle tehdit ederek zorla ilişkiye girdi ve çıplak fotoğraflarını çekti.

  39 YIL HAPİS İSTEMİ

  Şikayet üzerine gözaltına alınan C.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. C.Y. hakkında, 'nitelikli cinsel saldırı', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Boşanma davası açan eşine tecavüz etti #1

  Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuksuz sanık C.Y., mağdur B.Y.Y., tarafların avukatları ve yakınları katıldı.

  "DAHA ÖNCE DE BÖYLE İSTEKLERİ OLUYORDU"

  Duruşmada ifadesi alınan sanık C.Y., suçlamaları kabul etmedi. Mağdurenin boşanma davası süren eşi olduğunu, olay günü buluşarak kendi evine gittiklerini belirten C.Y., "Olay günü eşim bana geldi, zaten bana ulaşmaya çalışıyordu. Kendisine silah doğrultmadım, tehdit etmedim. Evimde silah yoktur. Kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdik. Kendisinin istemesiyle fotoğraflarını çektim. Daha önce de böyle istekleri oluyordu" dedi.

  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Mağdurenin kendisinin ilk evliliğinden olan kızına cinsel istismarda bulunan A.B. ile birlikte yaşadığını iddia eden C.Y., "İlk eşimden olan 3 kızım var. Bu kızlarımdan birisi A.B. tarafından cinsel istismara uğradı. Bu konudaki dava 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. B.Y.Y. şimdi bu kişiyle birlikte yaşıyor" diye konuştu. C.Y., daha önce 3 defa boşanma davası açtıklarını, en son davanın 14 Mart'ta görüleceğini anlattı. Mahkeme başkanının, "Dava sonunda ceza alırsan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını ister misin?" sorusuna C.Y., "Ben suçlamaları kabul etmiyorum. Beraat edeceğimi, aklanacağımı düşünüyorum. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını da kabul etmiyorum" şeklinde yanıt verdi.

  AĞLAYARAK ANLATTI

  Duruşmada söz alan mağdure B.Y.Y. ise yaşananları ağlayarak anlattı. Sanıkla 3 yıl önce evlendiklerini, evli kaldıkları süre zarfında kendisine kötü davrandığı ve darp ettiği için 3 defa boşanma davası açtığını aktaran B.Y.Y, tehditlerinden dolayı davalarından vazgeçmek zorunda kaldığını, son açtığı boşanma davasından sonra evi terk ederek bir arkadaşında kaldığını söyledi.

  Olay günü Demokrasi Bulvarı'nda yürürken, sanığın bir anda koluna girdiğini ve "Bugün Allah dualarımızı kabul etti. Her yerde seni arıyordum" dediğini söyleyen B.Y.Y., "Kendisiyle yarım saat görüşmek zorunda olduğunu, dava nedeniyle bazı dosyaları imzalamam gerektiğini, ondan sonra beni bırakacağını söyledi. Bu arada sanık yanıma geldiği için cep telefonumu kapattım. Daha önce arkadaşlarıma ve aileme 'Cep telefonum uzun süre kapalı kalırsa sanık beni bulmuştur. Hemen polise başvurun' diye haber vermiştim. Ticari taksiyle sanığın kaldığı eve gittik" dedi.

  BOŞ TÜFEKLE BACAĞIMA SIKTI

  Eve vardıklarında sanığın kızına yönelik cinsel istismar davasıyla ilgili belgeleri okuturken, diğer odaya gidip 2 tüfek getirdiğini kaydeden B.Y.Y., "Kısa tüfeklerdi. İçindeki kurşunları çıkardı. Bacağıma doğrulttu, 'Sıkayım mı?' diye sordu. Ben de içinde kurşun kalmadığını bildiğimden 'sık' dedim ve sıktı. Bana, 'Sana zarar vermem ama çevrendekilere zarar veririm' dedi. Beni artık bırakmayacağını, evden ayrılmama izin vermeyeceğini hatta İzmir'e giderek yeni bir hayat kurmamız gerektiğini söyledi. Bu arada bir arkadaşını çağırdı. Tüfekleri önce çarşafa sardı ardından çuvala koyarak o arkadaşına verdi" diye konuştu.

  BAYGINKEN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

  Sanığın rakı içmeye başladığını, kendisinin de sarhoş olursa evden daha rahat çıkabileceğini düşündüğünü aktaran B.Y.Y., "Ama içmeye başladığı zaman daha kötü oldu. Beni dövmeye başladı. Kolumda bulunan bir dövmeyi kapatmak için üzerine yeni dövme yaptırmıştım, onu görünce 'Başka yerlerine de yaptırdın mı?' deyip, başıma vurarak beni soymaya başladı. Ardından benimle hem normal hem ters olmak üzere ilişkiye girdi. Baygın şekilde yatarken çırılçıplak fotoğraflarımı çekmiş" dedi.

  Sanığın kendisini darp ettiği zamanlarda sahip çıktığı için ailecek tanıdıkları A.B. ve eşine karşı husumet beslediğini, kendi kızına cinsel istismarda bulunduğu şeklinde iftira attığını öne süren B.Y.Y., sanığın A.B. ve eşini öldüreceğini söylediğini kaydetti. B.Y.Y., Tarsus'ta yaşayan ablasının kendisine telefonla ulaşamayınca polise şikayette bulunduğunu da aktardı.

  Sanık C.Y.'nin evinde akşam yemek ve temizlik işlerinde çalışan N.B. ise duruşmada tanık olarak dinlendi. Olayla ilgili herhangi bir şey görmediğini belirten N.B., hakimin sorusu üzerine daha önce evde hiç silah gördüğünü hatırlamadığını kaydetti.

  FOTOĞRAFLAR BİLİRKİŞİ RAPORUNDA

  Davayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ise şüphelinin cep telefonunda çıkan görüntülerin bilirkişi incelemesine yer verildi. Bilirkişi raporunda '10 adet fotoğrafta, müştekinin gözlerinin kapalı olduğu, vücut hareketleri ve kafa hareketlerinin olmadığı, yüz ifadesinin aynı olduğu, vücut hareketlerinin ise donuk olduğu dolayısıyla fotoğraf çekimi sırasında müştekinin kendinde olmayabileceğinin' değerlendirildiği belirtildi. İddianamede her ne kadar şüphelinin suçlamaları kabul etmese de savunmasının dosya kapsamı ile çeliştiği belirtilerek, 'nitelikli cinsel saldırı', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından cezalandırılması istendi.

  Boşanma davası açan eşine tecavüz etti #2


  Boşanma davası açan eşine tecavüz etti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir