Petrol
87.45
-0.68%
Euro
18.1846
0.91%
Dolar
18.4897
-0.15%
Altın
987.79
0.03%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.807
-0.61%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  CHP'li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi

  CHP'li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi

  23 yaşındaki kadına bir restoranda cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K'nin, 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
  • AA
  • 25.02.2021 - 12:26
  • Güncelleme : 25.02.2021 - 13:24

  Maltepe'de bir kafede Z.Y.'ye (23) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan CHP Maltepe eski ilçe yöneticisi U.K.'nin (41) davasında savcı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

  Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık U.K. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlandı.

  Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında suç tarihi olan 20 Kasım 2020'de U.K.'nin Z.Y. ve arkadaşları Ö.K. ile akşam saatlerinde kapalı bir kafede buluştuklarını belirtti. Mütalaada bir süre sonra Ö.K.'nin kafeden ayrıldıkları, U.K. ile Z.Y.'nin yarım saat kadar yalnız kaldığı ifade edildi. Z.Y.'nin kalkmak istediği sırada sanık U.K.'nin kalması için ısrar ettiği belirtilen mütalaada, Z.Y.'nin rahatsız olduğu, gitmek için ayağa kalktığında sanığın cinsel saldırıda bulunduğu ifade edildi.

  CHP li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi #1

  "BURADA SENİ KİMSE DUYMAZ KAPI DA KİLİTLİ"

  Z.Y.'nin kurtulmak için masada bulunan bardağı kurtulmak için sanık U.K.'nin kafasına vurduğu belirtilen mütalaada, U.K.'nin Z.Y.'yi darp ederek tuvalete götürdüğü ve orada yaklaşık bir buçuk saat 'nitelikli' cinsel saldırıda bulunduğu ve darp etmeye devam ettiği kaydedildi.

  Mütalaada U.K.'nin olay sırasında Z.Y.'nin boğazını sıkarak "Bağırma burada kimse seni duymaz kapı da kilitli" dediği ve yaşananları kimseye anlatmaması konusunda uyararak kendisinin de bir kızı olduğunu söylediği iddia edildi.

  CHP ilçe yöneticisinin kadını taciz ettiği anlar VİDEO

  22 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Mütalaada U.K.'nin "Cinsel saldırı" ve "Cinsel saldırı amacıyla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından toplamda 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Şikayetçi avukatı mütalaaya katıldıklarını belirterek sanığın cezalandırılmasını istedi. Sanık U.K. "Tahliyemi ve beraatimi talep ederim" dedi. Sanık avukatı mütalaayı kabul etmediklerini belirterek mütalaaya karşı savunma hazırlamaları için süre talep etti.

  CHP li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi #2

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık avukatına mütalaaya karşı süre verilmesine karar verdi. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  CHP li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi #3

  İDDİANAMEDEN

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede ise 20 Kasım 2020 tarihinde Maltepe'de bir kafede sanık U.K.'nin Z.Y. isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu anlatıldı. İddianamede sanık U.K. hakkında "Cinsel saldırı", "Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" ve "Tehdit" suçlarından 24 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.

  CHP li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi #4

  CHP li ilçe yöneticisi için cinsel saldırı suçundan 22 yıl hapis istemi #5


  Görüş Bildir