Diyarbakır’da hırsız bu kez çatıdan girdi

Diyarbakır’da hırsızlar 1. Oto Sanayi Sitesi’ne dadandı.

Sabahın erken saatlerinde çatıya tırmanarak üst girişten girdiği bir LPG tamir atölyesinde 45 dakika kalan hırsız, elektronik eşyaları alarak kayıplara karıştı.

"GELSİN İŞ VEREYİM"

8 bin TL zarar ettiğini kaydeden mekanik ustası Bilal Dumlupınar, “Hırsız girmiş dükkanımıza, dükkanı açtığımda laptop, matkap gibi elektronik aletleri çalmışlar. Çatıdan girmiş. Polisi aradık inceledi, kamera kayıtlarında görünen şahsı tespit ettiler ama yakalanmadı henüz. Yakalanacağına inanıyorum. Sabah saat 05.45’te dükkana giriş yapmış, 06.30’da çıkış yapmış. Yaklaşık 45 dakika içeride kalmış. Ortalama 8 bin TL zararım var. 1. Sanayi Sitesi’nde ciddi bir şekilde hırsızlık oluyor. Sebebi de uyuşturucu ve bunun önüne geçilmesi gerek. Hırsızlık yapanın benden ne farkı var, gelsin iş vereyim çalışsın. Uyuşturucu insanları bu hale getiriyor. Giren 17 yaşlarında genç bir çocuk.

Diyarbakır’da hırsız bu kez çatıdan girdi ViDEO

"SANAYİYE BEKÇİ TAYİN EDİLSİN"

Bu hırsızlığa büyük bir ceza getirilirse kimse hırsızlık yapmaz. Özel bekçilerimiz var, onlar yatıyor görevlerini yapamıyor. Devlet ve yetkililerden ricamız resmi çalışan bekçilerin bizim sanayiye tayin edilmelerini rica ediyorum, sanayiyi korursa onlar korur” dedi.

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -1

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -2

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -3

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -4

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -5

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -6

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -7

Çatıdan girdi, 8 bin TL’lik malzemeyi çaldı -8