Petrol
99.77
2.43%
Euro
18.5249
0.60%
Dolar
17.9464
0.43%
Altın
1.032
0.22%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.534
2.29%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Niğde'de sarıkız örümceği paniği

  Niğde'nin Fertek Köyü'nde 15 yaşındaki Seyhan Büyüktopal'ın yüzüne sarıkız örümceği yapışması paniğe neden oldu.
  • DHA
  • 09.08.2017 - 16:59
  Niğde'de sarıkız örümceği paniği

  Seyhan Büyüktopal'ın 10 gün önce bacağında sonra boynunda ve yüzünde hissettiği böceğin sarıkız örümceği olduğu fark edildi. Bazı türleri et yediği belirtilen örümcek öldürülürken Ömer Halisdemir Hastanesi'ne getirilen genç kız tedaviye alındı.

  Büyük panik yaşan Büyüktopal, sakinleştirici iğne yapılarak evine gönderildi. Örümcek nedeniyle köyde korku içinde yaşadığını belirten Büyüktopal, "Uykularım kaçmaya başladı geceleri uyuyamıyorum" dedi.

  Niğde de sarıkız örümceği paniği #1

  YETKİLİLER İNCELEDİ

  Niğde Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ve Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden bilim adamları yüzüne sarıkız örümceği yapışan Seyhan Büyüktopal ile görüştü. Yetkililer  sarıkız örümceklerini incelemeye alarak çalışma başlattı.

  Niğde de sarıkız örümceği paniği #2

  'ZEHİRLİ DEĞİL'

  Olayla ilgili inceleme yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Hakan Demir yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:
  "Halk arasında zehirli olduğu söyleniyor. Kesinlikle zehirli bir tür değildir. Ülkemizde de yaklaşık 30 türü bulunmaktadır. Buradaki gördüğümüz türler buraya ait türlerdir herhangi bir yerden göç durumları söz konusu değildir. Vatandaşlar bu türlerin yaşam alanlarına girmeyerek onlara bir tehdit olmaktan çıkarlar. Vatandaşlar evlerinin camlarına sineklik ve bu tarz korumalar takarlar ise bu canlılardan korunabilirler. Köy ve kırsal alanlarda yaşam alanları mevcuttur" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir