taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8067
6.6187
1413.86
95182.49
264.202

Maduro’nun ilaç satın alma isteğine BM’den destek

Venezuela’daki yönetim krizinin etkileri devam ediyor. Devlet Başkanı Nicolas Maduro, BM’den, Venezuela halkına ihtiyacı olan ilaçları parasıyla satın almak için yardım istediğini söyledi.

İHA | 16.02.2019 - 11:23..
Whatsapp ile paylaş

Radyo ve televizyondan ortak yayınlanan programında konuşan Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ilaçlara ve yemeğe erişmek için Birleşmiş Milletler ile birlikte yeni yollar aradığını söyledi.

BM MADURO’NUN İSTEĞİNİ ONAYLADI

Maduro konuşmasında, ”Sürekli destek anlaşmalarımız var. Buna BM nezdinde insani teknik yardım denir. Bize ABD imparatorluğundan bize bloke edilen ilaçları satın almamıza yardımcı olmaları için özel ricada bulunduk. Onlarda bize lazım olan tüm ilaçları satın almamıza yardımcı olacaklarını söylediler.” ifadelerini kullandı.

Maduro’nun ilaç satın alma isteğine BM’den destek

ABD’NİN YARDIMLARI İŞGALİN İLK ADIMLARI

Öte yandan Maduro; Venezuela ordusuna, ABD Başkanı Donald Trump ile Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque’nin tehditlerine karşılık özel bir eylem planı hazırlaması çağrısında bulundu. Venezuela Devlet Başkanı, uluslararası insani yardımları, ABD’nin önderlik ettiği askeri işgalin ilk adımı olarak gördüğünü bir kez daha tekrarladı.

ABD ASKERİ UÇAKLARI YARDIM GETİRDİ

Bununla birlikte ABD’ye ait askeri uçaklar, Venezuela’nın Kolombiya sınırına daha fazla insani yardım getirdi. Trump hükumeti, cumartesi gününün ilk saatleri itibariyle, kendisini geçici devlet başkanı ilan Juan Guaido’nun geçici hükumeti tarafından oluşturulan toplama merkezlerinin bulunduğu Kolombiya Ccuta kentine; 250 ton yiyecek, hijyen malzemesi ve besin takviyesi gönderdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir