taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7354
Euro
7.2849
Altın
1621.86
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.924
Bitcoin
45500.54

ABD'de 3 Müslüman katledildi Cemaat kişi dedi

Amerikan medyasını 3 Müslümanın katledilmesine sessiz kalmakla suçluyoruz ama..

Özel Haber |
Whatsapp ile paylaş
ABD'de 3 Müslüman katledildi Cemaat kişi dedi

abd üç müslüman

23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed Abu-Salha, Kuzey Carolina Chapell Hill'deki evlerinde vurularak öldürülmüştü.

Olayın ardından 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks, Barakat ile eşi ve baldızını öldürdüğünü itiraf ederek polise teslim olmuştu.

ZAMAN YİNE ABD'DEN ÇEKİNDİ

Yaşanan olayın özellikle Amerikan medyasında pek de yer bulmaması tepkilere neden olurken, sonrasında basında yavaş yavaş köşe bucakta haberleştirilen katliama Zaman Gazetesi'nin refleksi dikkat çekti.

ABD'de ikamet eden Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen, bu yüzden Amerikan karşıtı olabilecek her habere mesafeli yaklaşan gazete, olayı önce "ABD'de 3 kişi evinde vurularak öldürüldü" başlığıyla verdi. Zaman.com.tr'nin gelen tepkiler üzerine haberi 7 saat sonra da Twitter'dan "Batı basını 3 Müslümanın öldürülmesine sessiz" paylaşmıyla yeni bir haber olarak girmesi gözlerden kaçmadı.

ABD'de 3 Müslüman katledildi Cemaat kişi dedi

TODAY'S ZAMAN PARK KAVGASI

Zaman gazetesinin İngilizce edisyonu Today's Zaman ise öldürme olayının "park kavgası" yüzünden gerçekleştiğini yazdı. Cemaat gazetesi herkesin "nefret suçu" ihtimali üzerinde durduğu olayda komşunun iddiası olan "park kavgası" ihtimalini ön plana çıkardı.

ABD'de 3 Müslüman katledildi Cemaat kişi dedi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir