taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9208
6.5692
1561.82
122747.08
297.417
51431.8

Bedirhan bebeğin katili yakalandı

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin saldırısında, 11 aylık Bedirhan Mustafa ile birlikte annesi Nurcan Karakaya'yı şehit eden terörist yakalandı.

AA | 11.05.2019 - 14:08..
Whatsapp ile paylaş
Bedirhan bebeğin katili yakalandı

Şehit düşmeleriyle Türkiye'yi yasa boğan Bedirhan bebek ve annesi Nurcan Karakaya'nın, katili yakalandı.

Haberi, Hakkari Valisi İdris Akbıyık duyurdu. Sabaha karşı yapılan operasyon ile "Azat" kod adlı Metin Daşdemir'in güvenlik güçleri tarafından ele geçirildiğini aktaran Vali Akbıyık, terörist Daşdemir ve bu kişiyi evinde saklayan 3 kişinin daha gözaltına alındığını, ifade ve sorgu işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edileceklerini söyledi.

Bedirhan bebekten geriye bu görüntüler kaldı VİDEO

GÜVENLİK GÜÇLERİNİN OPERASYONU

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Karakaya ile bir uzman çavuş ve 3 güvenlik korucusunun şehit edilmesi olaylarına karıştığı belirlenen, terörist ve bu kişiyi evinde saklayan 3 zanlı yakalandı.

SABAHA KARŞI YAKALANDI

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca terör örgütü PKK/KCK'nın gerçekleştirdiği eylemlerin faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan istihbarı çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda terör örgütü mensubu "Azat" kod adlı Metin Daşdemir'in, Yüksekova ilçesi Yeniışık köyünde işbirlikçi N.T.'nin evinde saklandığının öğrenilmesi üzerine operasyon düzenlendiğini belirten Akbıyık, bu teröristin 04.00 sıralarında yakalandığını kaydetti.

Bedirhan bebeğin katili yakalandı

ARAZİYE GÖMÜLÜ MÜHİMMAT

Yapılan aramada; araziye gömülü 3 kaleşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 15 şarjör, 425 fişek, 10 el bombası, 2 sırt çantası, 3 şemsiye, 3 örgüt kıyafeti, uyku tulumu, el radyosu ve panço ele geçirildiğini anlatan Akbıyık, şunları kaydetti:

Bedirhan bebeğin katili yakalandı

"Terör örgütü PKK/KCK mensubu Metin Daşdemir'in yapılan sorgulamasında, 31 Temmuz 2018'de Yüksekova ilçesi Kalana Üs Bölgesi yolunu patlayıcı düzeneği ile tuzaklanarak Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Karakaya'nın şehit edilmesi, 31 Ağustos 2018'de Yüksekova Urşe bölgesinde yine EYP sonucu şehit edilen Uzman Çavuş Serkan Dökmeci'nin şehit edilmesi, 29 Eylül 2016'da Yüksekova ilçesi Yeniışık köyü Yukarıolukbaşı mezrasında nöbet tutan Fırat Dilce (53), Ömer Özbiçen (52) ve Kemal Özbek (36) isimli 3 güvenlik korucusunun şehit edilmesi, 26 Temmuz 2016'da Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı Büyükçiftlik Komutanlığına yapılan saldırı, 2018'de Hakkari 1565 rakımlı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan saldırı ile saldırıya müdahale için giden birliklere yönelik Kırmızı Tepe üs bölgesinde EYP patlatılması, 21 Temmuz 2018-3 Eylül 2018 tarihleri arasında 3468 rakımlı Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan silahlı taciz, 2018'de Yüksekova ilçesi Kolbaşı köyündeki baz istasyonuna EYP ile yapılan saldırı, 2017 yılında Yüksekova ilçesi girişinde bulunan Dağlıca Polis Yol Kontrol Noktası'na yapılan roketatarlı saldırı olayına, 2018 yılı içinde Van-Hakkari kara yolunda askeri konvoyların geçişi sırasında yapılan silahlı saldırı olayına katıldığı tespit edilmiştir."

Bedirhan bebeğin katili yakalandı


MAHKEMEYE SEVK EDİLECEKLER

Vali Akbıyık, terörist Daşdemir ve bu kişiyi evinde saklayan N.T., F.T., İ.T.'nin gözaltına alındığını, ifade ve sorgu işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edileceklerini sözlerine ekledi.

İKİNCİ TERÖRİST DE YAKALANDI

Hakkari Valiliği, Bedirhan bebek ile annesinin şehit edilmesi olayına ilişkin bugün ikinci teröristin de Diyarbakır'da yakalandığını açıkladı. Hakkari Valiliği'nden konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"31 Temmuz 2018 tarihinde Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Nurcan KARAKAYA ve bebeği Bedirhan KARAKAYA’nın şehit edilmesi olayının faili olarak yakalanan Azat (K) Metin DAŞDEMİR ile birlikte eylemi gerçekleştirdiği parmak izinden tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu Evin SEVİM, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Diyarbakır İlinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir