taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.866
6.5343
1495.66
94896.23
281.784
47469.43

Belçika'da PKK gösterisi

Terör örgütü PKK yandaşları Belçika’nın başkenti Brüksel'de gösteri düzenledi. Polis ekipleri ise gösteriyi izlemekle yetindi.

AA | 17.11.2016 - 18:38..
Whatsapp ile paylaş
Belçika'da PKK gösterisi

Belçika makamlarının izni alınarak yapılan gösteri için Avrupa'nın birçok ülkesinden otobüslerle getirilen terör örgütü yandaşları, Kuzey Tren İstasyonu'ndan Brüksel’deki AB Komisyonu ve AB Konseyi binalarının önündeki Schuman Meydanı’na kadar yürüdü.

Belçika'da PKK gösterisi

POLİS SADECE İZLEDİ

Belçika polisinin PKK’yı simgeleyen bez parçalarına müdahale etmediği Schuman'daki gösteriye Belçika yerel basınına göre katılım beklenenin altında kaldı. Yerel basın, 10 bin kişinin katılmasının hedeflendiğini ancak 2 bin kişinin katıldığını yazdı.

Belçika'da PKK gösterisi VİDEO

Belçika'da PKK gösterisi

Gösteri sırasında PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşındı.

FİRARİ HDP'LİLER DE KATILDI

Gösteride, yürütülen terör soruşturmalarında ifade vermeye gitmediği için haklarında gözaltı kararı alınan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ile PKK’nın sözde Avrupa liderlerinden ve hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan Remzi Kartal da yer aldı.

Belçika'da PKK gösterisi

Türkiye, başta Almanya ve Belçika olmak üzere Avrupa ülkelerini yeterli düzeyde terörle mücadele etmemekle suçluyor.

ERDOĞAN: BELÇİKA BU İŞİN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, "Belçika, şu anda bu işin adeta önemli bir merkezi. Sadece PKK değil FETÖ'nün de önemli bir merkezi. Bu kadar önemli hadiseler oluyor, camilerimiz orada kundaklanıyor, kimsede bir duyarlılık söz konusu değil." ifadesini kullanmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir